Niemal największy wół na świecie. Gdyby był mniejszy, zginąłby w rzeźni

Niemal największy wół na świecie. Gdyby był mniejszy, zginąłby w rzeźni

Niemal największy wół na świecie. Gdyby był mniejszy, zginąłby w rzeźni
Źródło zdjęć: © YouTube | guardian
Adam Bednarek
28.11.2018 14:31, aktualizacja: 28.11.2018 14:41

Mierzy niemal tyle, co były koszykarz Michael Jordan. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że opis dotyczy australijskiego woła. Wzrost i ogromna waga paradoksalnie uchroniły go przed śmiercią.

Australijski wół Knickers mierzy 194 cm. Czyli jest niewiele niższy od słynnego Michaela Jordana, którego wzrost wynosi 198 cm. Porównanie może wydawać się absurdalne, ale Knickers to jeden z najwyższych byków na świecie. I najcięższych: jego waga to 1,4 tony.

Nietypowe rozmiary uratowały woła przed rzeźnią. Okazał się zbyt duży, by trafić do rzeźni. Nie zmieściłby się w łańcuchu eksportowym w zakładzie.

Knickers miał więc niezwykłe szczęście. I nie zmieni tego fakt, że kilku centrymentów zabrakło, aby pobić rekord Guinessa. Największą krową wciąż jest włoski okaz, który liczy sobie 202 cm.

Choć zwykle okazy tej rasy (holsztyno-fryzyjskiej) rzadko kiedy przekraczają wagę 1300 kg, to zdaniem ekspertów w ostatnich latach zauważono wzrost wśród krów. Wiadomo, że swoich nietypowych rozmiarów Knickers nie przekaże następnemu pokoleniu - zwierzę zostało wykastrowane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)