Nielegalne oprogramowanie w chełmskiej firmie

Nielegalne oprogramowanie w chełmskiej firmie

Nielegalne oprogramowanie w chełmskiej firmie
Źródło zdjęć: © policja
04.12.2009 15:41

2 grudnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Miejskiej Komendy Policji w Chełmie wspólnie z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie dokonali kontroli legalności oprogramowania w jednej z chełmskich firm

W trakcie przeszukania zabezpieczono 7 dysków, 4 laptopy, serwer komputerowy oraz płytę DVD z nielegalnym oprogramowaniem. Wartość nielegalnego oprogramowania wstępnie oszacowano na kwotę około 10. tys. zł.

Obraz
© (fot. KWP Lublin)

Policjanci dokonali przeszukania po uzyskaniu informacji, że w firmie wykorzystywane jest nielegalne oprogramowanie. Obecny w trakcie przeszukania biegły sądowy z zakresu informatyki potwierdził, że oprogramowanie nie spełniało wymagań jakie narzuca na użytkownika licencja. Dodatkowo, funkcjonariusze ujawnili narzędzia służące do obchodzenia zabezpieczeń różnych programów. Zabezpieczony sprzęt komputerowy trafi do biegłych, którzy dokładnie go zbadają.

Zgodnie z polskim prawem nielegalne rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)