Niebieski ekran (śmierci) w... Mac OS X

Niebieski ekran (śmierci) w... Mac OS X

14.05.2009 12:30, aktual.: 14.05.2009 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsza aktualizacja systemu Mac OS X, oznaczona numerem 10.5.7, spowodowała u części użytkowników niemałe problemy. Sądząc po wpisach publikowanych na forum pomocy technicznej Apple, niektóre osoby miały trudności z pobraniem plików, u innych instalacja powodowała zawieszenie się Maka z wyświetlonym na monitorze niebieskim ekranem...

Mac OS X 10.5.7/Security Update 2009-00. to największy od 14 miesięcy pakiet poprawek dla oprogramowania Apple. Producent udostępnił go w tym tygodniu.
Instalacja poprawek nie zawsze przebiegała bezproblemowo - niektórzy użytkownicy zgłosili problemy z pobraniem paczek, spowodowane rzekomym "niepoprawnym podpisem cyfrowym" plików. Inni, chociaż udało im się pobrać paczki, nie mogli dokończyć ich instalacji, gdyż komputer zawieszał się a na monitorze wyświetlał się niebieski ekran. Użytkownik o nicku Lazarus Long pisze: "W końcu musiałem 'na twardo' zresetować komputer i przeczekać dwa lub trzy rebooty aż udało mi się zalogować".

Jednym ze sposobów na uniknięcie opisanych bolączek, wskazywanym m.in. przez redaktorów serwisu MacFixIt jest pobranie aktualizacji w wersji 'combo' (znacznie większej, niż podstawowa wersja 442-megabajtowa, bo zajmującej 72. MB) niż korzystanie z wbudowanej w Mac OS X usługi aktualizacji.
Problemy z aktualizacją rozzłościły użytkowników - niektórzy dali temu wyraz pisząc, że to najgorszy update przygotowany przez Apple, z jakiego mieli okazję skorzystać w ciągu kilku lat używania oprogramowania tej firmy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)