Niebezpieczne akcesoria do iPhone'ów wycofane z rynku

Niebezpieczne akcesoria do iPhone'ów wycofane z rynku

Niebezpieczne akcesoria do iPhone'ów wycofane z rynku
10.11.2009 13:17, aktualizacja: 10.11.2009 13:31

iSource poinformował prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że ładowarka TuneBase do telefonów komórkowych, przeznaczona do podłączenia do gniazda zasilania zapalniczki samochodowej może stwarzać zagrożenie pożarowe dla użytkowników.

Ładowarki są produkcji chińskiej, w Europie wprowadzone do obrotu zostały przez angielską firmę Belkin Ltd. W Polsce sprzedano łącznie 731 urządzeń, które mogą być niebezpieczne.

Podkładka będąca jednym z podzespołów urządzenia TuneBase może powodować zwarcia elektryczne po podłączeniu do gniazda zapalniczki samochodowej. Podkładka ta ma postać okrągłego, czarnego przedmiotu plastikowego, znajdującego się na końcu adaptera gniazda zapalniczki urządzenia TuneBase. Po szczegółowym dochodzeniu, firma Belkin ustaliła, ze w pewnych warunkach podwyższonych temperatur, wilgotności i długotrwałego włączenia zasilania (np. gdy urządzenie TuneBase pozostanie podłączone na noc), niektóre urządzenia zawierające wspomniana podkładkę mogą stanowić potencjalne zagrożenie pożarowe.

Wycofaniem objęte sa następujące produkty firmy Belkin: TuneBase FM z funkcja Hands-Free, TuneBase Direct z funkcja Hands-Free i TuneBase FM z funkcja ClearScan. Kampanii nawrotowej podlegają wszystkie ładowarki zakupione w okresie od 1. kwietnia do 30. października 2009 roku, o numerach katalogowych: F8Z441, F8Z442, F8Z176, F8Z44lea, F8Z442lea, F8Z176eaBLK (właściwy jest numer z urządzenia, nie z pudełka).

Przedsiębiorca zwrócił się do konsumentów o zaprzestanie używania urządzenia oraz zgłoszenie się do dystrybutorów marki TunaBase, gdzie sprzęt zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy.

Formularz wymiany sprzętu znaleźć można pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)