Nie lubisz prasować. Tutaj znajdziesz kilka porad jak sobie z tym poradzić

Nie lubisz prasować. Tutaj znajdziesz kilka porad jak sobie z tym poradzić

Nie lubisz prasować. Tutaj znajdziesz kilka porad jak sobie z tym poradzić
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
25.05.2015 11:22

Podobno niektórym z nas sprawia to ogromną przyjemność… Podobno niektórzy z nas potrafią się przy tym zajęciu zrelaksować i odprężyć… Niestety dla większości to prawdziwa zmora. Nie lubimy, wręcz nienawidzimy tego robić.

Ponieważ nie samym sprzętem człowiek żyje, dziś kilka porad dla pań, dla których prasowanie to prawdziwa udręka. Może nawet panowie na tym skorzystają, bo na przykład nagle zostali pozostawieni sami sobie i muszą się z tym zadaniem zmierzyć.

_ Poniżej kilka porad jak uniknąć korzystania z żelazka. _

O efekt gładkich ubrań można zadbać już podczas wrzucania ich do pralki. W pierwszej kolejności zaczynamy od dodania płynu do płukania, który w późniejszej fazie ułatwi nam wygładzenie ubrań bez użycia żelazka. Następnie, włączamy tryb „bez zagnieceń”, jeśli oczywiście nasza pralka posiada taką funkcję. Jeśli nie, ustawiamy program taki jak zawsze, jedynie zmniejszając ilość obrotów wirówki do 600/40. na minutę. Dzięki temu ubrania będą mniej wygniecione. Jednak trzeba pamiętać, że przez to będą dużo bardziej mokre i może z nich kapać.

Po skończonym praniu ciuchy należy od razu wyciągnąć! Przed powieszeniem odzieży na sznurach, trzeba ją dokładnie strzepnąć oraz delikatnie rozciągnąć wzdłuż i wszerz. Ubrania najlepiej wieszać cięższą stroną na dół, dzięki temu powinny wygładzić się wszelkie nierówności.

Aby wysuszone i „uprasowane”. pranie zachować na trochę dłużej, nie rzucajmy ich byle gdzie i byle jak, lecz ładnie i prosto składajmy. Na koniec ostrożnie układamy je na półkach lub wieszamy w szafie.
Istnieją jeszcze inne metody, aby poradzić sobie z wygładzeniem ubrań. Jedna z nich polega na tym, aby delikatnie zwilżyć pogniecione miejsca, a później pocierać je palcem. W ten banalny sposób możesz pozbyć się niedużych zagnieceń. Przy drugim sposobie będzie potrzebna suszarka. Należy lekko spryskać odzież wodą i wysuszyć. Ubranie będzie wyglądało jak po użyciu żelazka. Kolejna metoda jest nieco dłuższa, bo wymaga pozostawienia w zaparowanej łazience rzeczy na całą noc. Najlepiej powiesić je tuż przed wzięciem kąpieli lub prysznica.

Wiadomo - żadna z tych metod nie jest do końca idealna. Może się okazać, że nasze ubranie nie będzie perfekcyjnie proste. Jeśli nie należysz do osób pedantycznych, nie zawsze musisz od razu łapać za żelazko.

_ Przy okazji dobra rada na przyszłość – lepiej kupować odzież z materiałów, które nie się gniotą. _

_ AG _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)