Nie będzie Total HD?

Nie będzie Total HD?

21.11.2007 15:30

Jim Noonan, jedne z wiceprezesów koncernu Warner Home Entertainment, zasugerował w rozmowie z dziennikarzem magazynu High-Def Digest, że firma ta zrezygnuje ze stworzenia zapowiedzianego kilka miesięcy temu formatu Total HD. Oznacza to, że płyty będące połączeniem nośników Blu-ray i HD DVD prawdopodobnie nigdy nie trafią na rynek.

Przedstawiciel Warnera tłumaczy, że pomysł wprowadzenia na rynek filmów na takich płytach pojawił się, gdy kilka koncernów filmowych planowała wydawanie filmów zarówno na Blu-ray, jak i HD DVD - wtedy wydawało się, że firmy takie mogą być zainteresowane "podwójnym" formatem. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy sytuacja dość radykalnie się zmieniła - obecnie Warner jest jedynym dużym wydawcą, który ma w ofercie zarówno Blu-ray, jak i HD DVD ( kilka tygodni temu z wydawania swoich filmów w tym modelu zrezygnowała wytwórnia Paramount Pictures ).

_ Aktualnie tylko my wydajemy filmy w obydwu formatach - wydaje się więc, że nawet gdybyśmy wprowadzili na rynek Total HD, to rozwiązanie to i tak nie wpłynęłoby na poprawą sytuacji klientów i sprzedawców. Mamy też sygnały od dystrybutorów detalicznych, że już teraz w ich sklepach zaczyna brakować miejsca na półkach z filmami - bo muszą się tam zmieścić płyty DVD, Blu-ray i HD DVD" _ - tłumaczył Noonan.

Dlatego też Warner podjął decyzję o zawieszeniu prac nad projektem ( aczkolwiek firma nie wyklucza, że za jakiś czas, jeśli warunki rynkowe będą odpowiednie, format Total HD może być "reanimowany" ). Informacja ta jest potwierdzeniem doniesień z połowy września - wtedy to Warner ogłosił, iż planuje "tymczasowe zawieszenie tego projektu".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)