Netflix przyspiesza oglądanie filmów. Judd Apatow i Brad Bird są przeciwko

Netflix przyspiesza oglądanie filmów. Judd Apatow i Brad Bird są przeciwko

Netflix przyspiesza oglądanie filmów. Judd Apatow i Brad Bird są przeciwko
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.10.2019 15:10, aktualizacja: 29.10.2019 19:01

Netflix testuje oglądanie seriali i filmów w przyspieszonym tempie. Reżyserom się to nie podoba.

Netflix został skrytykowany za swój pomysł. Możliwość oglądania 10-godzinnego serialu w 6,5 godziny nie podoba się reżyserom. Netflixa krytykują Judd Apatow i Brad Bird.

Netflix w przyspieszonym tempie

Netflix wprowadził możliwośc przyspieszania odtwarzania filmów w aplikacji mobilnej i potwierdził, że testuje taką funkcję dla niektórych produkcji. Wywołało to sprzeciw artystów. Apatow, reżyser Trainwreck i Knocked Up, który współtworzył też serial Love Net, napisał o swoich obawach na Twitterze dość niewybrednym językiem: "Nie p**ol się z naszym wyczuciem czasu" - zwrócił się do Netflixa. Apatow jest gotów iść na wojnę usługą i skrzyknąć wszystkich filmowców na ziemi do swojej armii.

Bird, którego filmy to Incredibles and Mission: Impossible - Ghost Protocol, napisał nieco łagodniej: "kolejny spektakularnie zły pomysł". Peter Ramsey im przytaknął, pisząc: "Czy wszystko musi być zaprojektowane dla najbardziej leniwych i najbardziej pozbawionych smaku?" Podobnego zdania jest reżyser Ant-mana Peyton Reed i Aaron Paul, gwiazda Breaking Bad.

Nowa funkcja jest obecnie dostępna tylko na małym podzbiorze urządzeń z Androidem. Sterowanie tempem odtwarzania umożliwia widzom oglądanie z prędkością 0,5 oryginalnej i 1,5 raza szybciej. Ten system jest często stosowany przy podcastach, znajdziecie go też na YouTubie.

Obecnie nie wiemy, czy zmiana tempa odtwarzania trafi na stałe do aplikacji Netflixa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)