NEC i Toshiba: półprzewodnikowy sojusz?

NEC i Toshiba: półprzewodnikowy sojusz?
Źródło zdjęć: © IBM

02.02.2009 18:30, aktual.: 03.02.2009 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według nieoficjalnych informacji podanych przez magazyn International Herald Tribune, firma Toshiba prowadzi rozmowy z NEC na temat utworzenia sojuszu na rynku półprzewodników.

Połączenie firm NEC i Toshiba umożliwiłoby im nie tylko redukcję kosztów prowadzonej działalności, ale również pomogłoby obydwu producentom stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku. Jednak na chwilę obecną żadne konkretne wiadomości na temat tej współpracy nie są jeszcze znane. Jak informuje magazyn Nikkei, na celowniku NEC znajduje się również Fujitsu.

Dyrektor Toshiba, Atsutoshi Nishida powiedział, że rynek producentów chipów jest za bardzo rozdrobniony. W związku z tym, aby pozostać konkurencyjnymi na rynku globalnym, muszą się one połączyć z konkurencyjnymi podmiotami. Do takich firm należy również Toshiba, jednak Nishida nie podał żadnych informacji na temat najbliższych decyzji swojej firmy w tej kwestii. Podobnie postąpił również NEC oraz Fujitsu.

Na świecie można zauważyć wyraźną tendencję do łączenia sił jeśli chodzi o rynek półprzewodników. Jeśli firmy takie jak NEC, Toshiba czy Fujitsu chcą pozostać konkurencyjnymi oraz kontynuować swoją działalność na terenie Japonii, to muszą się one łączyć ze sobą tworząc większe grupy producentów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)