nC+ odwołuje się od decyzji UOKiK

nC+ odwołuje się od decyzji UOKiK

nC+ odwołuje się od decyzji UOKiK
17.05.2013 10:20, aktualizacja: 17.05.2013 12:02

Co to oznacza dla klientów?

"Wczoraj wpłynęło odwołanie spółki ITI Neovision od decyzji prezesa UOKiK dotyczącej naruszenia zbiorowych interesów konsumentów podczas wprowadzania oferty nC+. Spółka odwołała się od całej decyzji" - powiedziała PAP Cieloch.

"Nie zmienia to jednak faktu, że w tym wypadku skorzystaliśmy z prawa nadania naszemu rozstrzygnięciu rygoru natychmiastowego wykonania. Obowiązki nałożone w decyzji Urzędu muszą być więc wykonywane w stosunku do wszystkich klientów, których dotyczy decyzja" - dodała.

W połowie kwietnia UOKiK uznał, że ITI Neovision, wprowadzając ofertę nC+ oraz informując o jej warunkach, złamała prawo. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów nałożył na spółkę blisko 1. mln zł kary.

UOKiK nakazał wówczas natychmiastowe usunięcie skutków zakwestionowanych działań wobec abonentów. Podał, że klienci mogą kontynuować umowy na dotychczasowych warunkach.

Platforma nC+ od marcowej premiery zmagała się z krytyką klientów i mediów związaną z cenami oferowanych pakietów oraz obsługą klienta. W połowie kwietnia spółka wprowadziła zmiany do oferty, zakładające m.in. rezygnację z przymusowej migracji klientów platform "n" i Cyfry Plus na ofertę nC+.

W listopadzie 201. roku zamknięta została transakcja połączenia platform "n" i Cyfra Plus. Głównym udziałowcem platformy nC+ jest Grupa Canal Plus, która ma 51 proc. udziałów. 32 proc. udziałów ma z kolei TVN, zaś pozostałe 17 proc. posiada UPC.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)