NavRoad AURO 2 S - nawigacja z Windows CE

NavRoad AURO 2 S - nawigacja z Windows CE
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.11.2012 11:28, aktual.: 12.11.2012 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NavRoad wprowadza na rynek nową nawigację samochodową - AURO 2 S. Model jest następcą AURO S.

AURO 2 S wyposażono w moduł Bluetooth oraz wykorzystujące go oprogramowanie AutoMapa. Połączenie z internetem, realizowane po sparowaniu nawigacji z telefonem umożliwia pobieranie i wysyłanie informacji o aktualnej sytuacji na drogach. Dzięki temu możemy dotrzeć do celu podróży z pominięciem zablokowanych, czy też nieprzejezdnych odcinków trasy.

Poza informacjami o sytuacji na drodze, Bluetooth umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Nawigacja po sparowaniu z telefonem dysponuje historią połączeń telefonicznych oraz pobraną z telefonu listą kontaktów.

System Windows CE, domyślnie posiada przeglądarkę internetową, do której AURO 2 S oferuje dostęp z poziomu menu głównego. Nawigacja została również wyposażona w transmiter FM. Pozwala on na podłączenie urządzenia do zestawu głośników samochodowych. Poza tym model AURO 2 S oferuje również funkcję AUTO FM (tylko w wybranych modelach, w zależności od instalacji radiowej oraz siły sygnału stacji radiowej), dzięki której można ustawić transmiter na częstotliwość aktualnie słuchanej stacji i dźwięk z urządzenia będzie chwilowo zagłuszał radio.

Za działanie układu GPS odpowiada technologia SiRFAlwaysFix, która stosując algorytmy przewidywania pozycji satelitów praktycznie cały czas utrzymuje moduł GPS w stanie gorącego startu.

Dla nowego modelu przewidziano aktywny uchwyt umożliwiający wygodny montaż oraz demontaż urządzenia, np. dzięki opcji podłączenia zasilania do uchwytu. Uchwyt ten znajduje się w standardowym zestawie AURO 2 S.

Windows CE 6.0 w AURO 2 S posiada również domyślnie zainstalowaną przeglądarkę zdjęć, jak również umożliwia odtwarzanie muzyki i filmów, w tym również z pendrive’a. Obsługę pamięci zewnętrznej zapewnia USB host, który umożliwia także komunikację z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak np. systemy zarządzania flotą. AURO 2 S oferuje dodatkowo kalkulator, kalendarz, gry oraz e-book.

W najnowszych urządzeniach wprowadzono również serię drobniejszych udogodnień:
• W ustawieniach urządzenia udostępniono zakładkę Motywy, dzięki którym można zmienić kolorystykę interfejsu. Ustawić można jeden z czterech kolorów: niebieski, zielony, czerwony albo pomarańczowy.
• Nowe modele oferują możliwość ustawienia automatycznego nawiązywania połączenia z internetem, bez konieczności uruchamiania zestawu głośnomówiącego.
• Dostępny transmiter FM jest stereofoniczny.
• Po uprzednim skonfigurowaniu urządzenie może uruchamiać program nawigacyjny bezpośrednio po włączeniu nawigacji (tzw. Auto Navi).
•. Umieszczona w aktywnym uchwycie (podłączonym do zasilania) wyłączona nawigacja, uruchamia się automatycznie. Przy ustawionym aktywnym Auto Navi, wystarczy włożyć wyłączone urządzenie do uchwytu, aby od razu uruchomił się program do nawigacji. Jest to funkcja wygodna podczas podróży przerywanych postojami. Chcąc uniknąć kradzieży, można urządzenie zabrać ze sobą, a następnie bezzwłocznie kontynuować jazdę, nie tracąc czasu na uruchamianie i ustawiania funkcji nawigacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także