Navigon 8110, nowy wymiar nawigacji

Navigon 8110, nowy wymiar nawigacji

Navigon 8110, nowy wymiar nawigacji
Źródło zdjęć: © Navigon
25.01.2008 09:59, aktualizacja: 25.01.2008 10:09

Nowe urządzenie nawigacyjne wyróżnia się dużym wyświetlaczem o
przekątnej 4,8 cala, funkcją rozpoznawania głosu a także TMC Pro, która
podaje informacje bardziej realistyczne niż kiedykolwiek wcześniej – w
całej Europie

*Nowe urządzenie nawigacyjne wyróżnia się dużym wyświetlaczem o przekątnej 4,8 cala, funkcją rozpoznawania głosu a także TMC Pro, która podaje informacje bardziej realistyczne niż kiedykolwiek wcześniej – w całej Europie. To wszystko jest możliwe dzięki nowemu oprogramowaniu urządzenia - MobileNavigator w wersji 7. Premiera wiosną 2008 roku. *
Nowy system zapewnia optymalne planowanie trasy dzięki udoskonalonemu oprogramowaniu, m.in. funkcji Asystenta Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro) oraz Rzeczywistego Wyglądowi Skrzyżowań (Reality View Pro), zapewnia jeszcze szybsze obliczanie trasy oraz krótszy czas reakcji urządzenia dzięki nowemu oprogramowaniu MobileNavigator 7. Oferuje także funkcje multimedialne – ma wbudowany odtwarzacz MP3, przeglądarkę zdjęć i nadajnik FM.

Serce tego inteligentnego urządzenia nawigacyjnego stanowi nowe oprogramowanie MobileNavigator 7, którego funkcje nawigacyjne zostały znacznie ulepszone – np. Realisty View Pro pomaga na trudnych skrzyżowaniach autostrad i jeszcze realistyczniej ukazuje na wyświetlaczu właściwe drogi zjazdowe, a nowy Lane Assistant Pro nie tylko podpowiada, który pas trzeba zająć na najbliższym skrzyżowaniu, ale również pozwala zobaczyć, co jest przed nami. "_ Ta funkcja zapewnia jeszcze lepszą orientację a tym samym dodatkowe bezpieczeństwo _", podsumowuje Jörn Watzke, wiceprezes odpowiedzialny za produkty w NAVIGON.

Technologia Bluetooth ostatniej generacji gwarantuje szybkie i łatwe łączenie z telefonem komórkowym. Można na przykład zdecydować, czy kontakty z książki telefonicznej mają być przechowywane w pamięci systemu nawigacyjnego. Informacja o adresach z programu MS Outlook może być przekierowana do listy ulubionych celów systemu nawigacji dzięki wbudowanemu portowi USB.

Funkcja rozpoznawania mowy połączona z czytelną strukturą menu zapewnia prostotę i bezpieczeństwo - wystarczy wypowiedzieć na głos nazwę poszukiwanego miejsca lub ulicy a NAVIGON 8110 zajmie się resztą. Możesz poprawić nazwę miejsca docelowego nawet tuż po zadaniu wyszukiwania. Jednym prostym poleceniem można wprowadzić miejsce, nazwę ulicy i numeru domu. Oznacza to, że pozostaje tylko nacisnąć jeden przycisk, aby obliczyć całą trasę. Resztę poleceń można zadać za pomocą funkcji rozpoznawania głosu.

Dla zapewnienia szybkiego wyświetlania informacji na dużym wyświetlaczu 4,8”, NAVIGON 8110 został wyposażony w procesor 533 MHz oraz 512 MB pamięci ROM i 128 MB pamięci RAM a także odrębny akcelerator graficzny. Antena do odbierania informacji o sytuacji na drodze jest wbudowana w kabel zasilający. Urządzenie 8110 jest jedynym urządzeniem z gamy produktów NAVIGON, które ma dostęp do najbardziej aktualnego, najszybszego i najdokładniejszego na rynku systemu powiadamiania o utrudnieniach na drodze – TMC Pro. Dostęp do tego systemu nie wymaga dodatkowych opłat.

Urządzenie nawigacyjne łączy w sobie również szereg funkcji multimedialnych – zdjęcia na karcie SD można wyświetlać pojedynczo lub jako pokaz slajdów na ekranie w formacie 16:9. NAVIGON 8110 jest też w pełni wyposażonym odtwarzaczem MP3 – można słuchać muzyki za pośrednictwem wbudowanego w urządzenie głośnika, słuchawek lub… radia samochodowego. Nadajnik FM przekaże mu bowiem sygnał z optymalną jakością - dotyczy to również precyzyjnych komunikatów nawigacyjnych.

Asystent Pasa Ruchu, zabezpieczenie kodem PIN i ponad dwa miliony celów specjalnych na mapie całej Europy (POI) sprawiają, że ten bogato wyposażony system nawigacyjny dostarcza kompleksowy pakiet rozwiązań potrzebnych w drodze. To ekskluzywne urządzenie będzie dostępne za 1999 PLN, wraz z mapami krajów europejskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)