NASA uruchomiła stronę internetową nt. zmian klimatu

NASA uruchomiła stronę internetową nt. zmian klimatu
Źródło zdjęć: © NASA

24.03.2010 15:37, aktual.: 24.03.2010 16:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) uruchomiła stronę internetową dla zainteresowanych zmianami klimatycznymi. Ma ona za zadanie pomóc lepiej zrozumieć przyczyny i skutki zmieniającego się klimatu Ziemi - podaje Agencja w komunikacie prasowym

Na stronie, oprócz artykułów, filmów i wizualizacji danych, zamieszczono prezentacje zróżnicowanych poglądów na kwestię globalnego ocieplenia.

Można tam znaleźć m.in. artykuły o zimowej pogodzie w Arktyce, która wpłynęła na srogą zimę w USA, Europie i Azji. Internauci mogą też poczytać na temat El Nino i innych długotrwałych zjawisk, które wpływają na globalne temperatury zarówno w tym roku, jak i w przeszłości. NASA pokazuje również, jak przebiega proces monitorowania zmian klimatu przez satelity.

Wszystkie te informacje zainteresowani mogą znaleźć pod adresem http://climate.nasa.gov/warmingworld

NASA to agencja rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych;, istnieje od 1958 r. Oprócz programu lotów kosmicznych jest również odpowiedzialna za długofalowy (zarówno cywilny, jak i wojskowy) program badań przestrzeni kosmicznej. Jednym z jej zadań jest także badanie zmian klimatycznych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)