NASA rezygnuje z kosmicznego spaceru kobiet. Powód jest kuriozalny

NASA rezygnuje z kosmicznego spaceru kobiet. Powód jest kuriozalny

NASA rezygnuje z kosmicznego spaceru kobiet. Powód jest kuriozalny
Źródło zdjęć: © NASA Johnson
Arkadiusz Stando
26.03.2019 13:24

Na początku miesiąca NASA zapowiadała wyjątkowe wydarzenie. Nigdy w historii kosmiczny spacer nie odbył się w kobiecym składzie. Miało się to stać 29 marca, ale NASA właśnie zrezygnowała z pomysłu.

Kobiecy spacer NASA został odsunięty. Na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej miały wyjść wspólnie Anne McClain oraz Christina Koch. 29 marca miał być ważną datą dla kobiet w kosmosie. Niestety, kobiecy zespół musi jeszcze poczekać. NASA poinformowała zmianie planów w komunikacie prasowym.

Okazało się, że na stacji kosmicznej nie ma wystarczającej ilości skafandrów kosmicznych w odpowiednim rozmiarze. Wszystkie poprzednie spacery kosmiczne odbywały się w składach męskich lub mieszanych.

Dotychczas zaledwie 11 proc. ludzi wysłanych na kosmiczny spacer było płci żeńskiej. To tylko 13 osób. Ostatnią była Anne McClain, a w piątek Christina Koch dołączy do tego grona, jako czternasta kobieta spacerująca w przestrzeni kosmicznej.

29 marca na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej miały wyjść Anne McClain oraz Christina Koch. Spacer kosmiczny miał być elementem ważnej misji wymiany akumulatorów stacji ISS. W piątek 22 marca odbył się 214. spacer kosmiczny, w którym udział wzięła Anne McClain oraz Nick Hague. Rozpoczęli oni wymianę baterii. W piątek 29 marca Christina Koch oraz John Mularski będą kontynuować misję.

Źródło: Guardian

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)