NASA rekrutuje! Poszukiwani... obrońcy planety.

NASA rekrutuje! Poszukiwani... obrońcy planety.03.08.2017 12:59
NASA rekrutuje! Poszukiwani... obrońcy planety.
Źródło zdjęć: © NASA

"Funkcjonariusz obrony planetarnej" - to brzmi dumnie. Odpowiedniemu kandydatowi NASA oferuje nawet 187 tys. dol. wynagrodzenia.

Nietypowe stanowisko w zasadzie nie jest nowe - utworzono je na mocy traktatu o przestrzeni kosmicznej, podpisanego w 1967 r. Na świecie są tylko dwie osoby pełniące taką funkcję na pełen etat - jedna w NASA, druga w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Tym razem rekrutuje NASA, a szczęśliwemu wybrańcowi oferuje sowite wynagrodzenie i kuszące dodatkowe benefity. Poprzednio stanowisko piastowała zatrudniona w 2014 r. Catharine Conley.

289202897928071226
Źródło zdjęć: © NASA

Na czym polega ta rola? Do głównych obowiązków osoby na tym stanowisku będzie należeć obrona naszej planety przed ewentualnymi zanieczyszczeniami pozaziemskimi. Ma ona także zadbać o bezpieczeństwo pozostałych planet przed skażeniem w wyniku pracy sond badawczych NASA. W praktyce oznacza to m.in. przeprowadzanie inspekcji urządzeń, które mają być wysłane np. na orbitę lub powierzchnię innych obiektów Układu Słonecznego.

Rekrutacja trwa do 14 sierpnia - do tego terminu agencja przyjmuje aplikacje chętnych. Zatrudniona osoba rozpocznie pracę od kontroli budowy sondy, którą NASA chce wysłać w kierunku księżyca Jowisza - Europy. Choć misja nie zakłada lądowania na jego powierzchni, funkcjonariusz obrony planetarnej musi przewidzieć ewentualne sytuacje awaryjne i ich rozwiązania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)