Napluj lub oddaj mocz na ekran smartfonu, a dowiesz się co ci dolega

Napluj lub oddaj mocz na ekran smartfonu, a dowiesz się co ci dolega
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

25.11.2011 11:23, aktual.: 25.11.2011 11:43

Nie należę do osób, które przeziębienie, ból gardła lub głowy leczyłyby w inny sposób niż litrami gorącej herbaty z miodem i cytryną. Ucieszyłbym się jednak, gdybym przynajmniej mógł się upewnić, co mi dolega. Możliwe, że niebawem mój telefon mi to powie.

Drużyna naukowców z mieszczącego się w Daejeon uniwersytetu KAIST - Korea Advanced Institute for Science and Technology - twierdzą, że ekrany dotykowe mogłyby zastąpić używane do tej pory urządzenia niezbędne do wykonania badania krwi, moczu i innych prac laboratoryjnych.

New Scientist opisuje pomysł jajogłowych Koreańczyków, według których większość wykorzystywanych przez nas obecnie pojemnościowych ekranów dotykowych jest na tyle precyzyjna, że mogłaby posłużyć nie tylko do przetwarzania dotknięć palca, lecz również do analizowania na przykład śliny.

Do tej pory naukowcom z KAIST udało się stwierdzić obecność paskudnej choroby wenerycznej o nazwie Chlamydia na ekranie dotykowym wielkości tego, który montowany jest w iPhone'ach.

Rozszerzenie funkcjonalności naszych telefonów z pewnością spowoduje wzrost sprzedaży ścierek do ekranów - w końcu żaden z czytelników chyba nie chciałby po takim badaniu przykładać telefonu do ucha.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)