Nakładają ograniczenia na muzykę w internecie

Nakładają ograniczenia na muzykę w internecie

Nakładają ograniczenia na muzykę w internecie
Źródło zdjęć: © jupiterimages
10.09.2009 16:20

Władze Chin, usiłujące wzmocnić swą kontrolę nad internetem, wprowadziły
kolejne ograniczenia dotyczące tym razem muzyki w sieci - informuje czwartkowa prasa pekińska. Ograniczenia, oznaczające w praktyce cenzurę, mają zacząć obowiązywać od 31 grudnia.

Jak podaje agencja AFP, cytując pekiński dziennik "Global Times", wprowadzono nakaz uzyskiwania przez portale muzyczne wcześniejszej autoryzacji nadawanych utworów, zarówno chińskich jak i obcych. Gazeta nie ujawnia, jakie kary grozić mogą za zignorowanie nakazu.

Dostawcy zagranicznych piosenek będą musieli także przedstawiać tłumaczenia na język chiński tekstów każdej z nadawanych piosenek.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Chińskie Ministerstwo Kultury wyjaśniło, odpowiadając na pytanie AFP, że celem rozporządzenia jest "ochrona kultury narodowej oraz względy etyczne". Przypomniano o zakazie promowania przemocy i pornografii w chińskiej części internetu, a także konieczności ochrony własności intelektualnej.

Według rzecznika resortu kultury, cytowanego przez "Global Times", wprowadzenie szybkiego systemu uzyskiwania oficjalnych zezwoleń umożliwi otrzymanie odpowiedzi od władz w ciągu trzech dni. Według rzecznika, system zezwoleń nie będzie jednak obowiązywać utworów skomponowanych, zarejestrowanych czy zamieszczonych w sieci przez internautów.

W Chinach jest obecnie co najmniej 338 mln internautów - najwięcej na świecie. Chiny liczą ponad 1,3 mld ludzi.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)