Największe wpadki wielkich firm
20.08.2010 | aktual.: 06.03.2017 13:01
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Największe wpadki wielkich firm
Po wydaniu iPhona 4 zaczęły napływać głosy jakoby tracił on zasięg i zrywał połączenia. Na te oskarżenia Steve Jobs - szef Apple, zareagował, co najmniej dziwnie, stwierdził, że użytkownicy źle trzymają telefon… Okazało się jednak, że to wina konstrukcji telefonu. Apple w końcu przyznało, że iPhone może czasem tracić zasięg, tak jak wszystkie nowe smartfony i jest to zupełnie normalne, przynajmniej według nich.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Microsoft Kin
To miał być telefon do ciągłego kontaktu ze znajomymi. Wspierał wiele serwisów społecznościowych. Jednak sprzedaż w Ameryce była na tyle niska, że Microsoft nie zdecydował się na debiut w Europie. Przez 40 dni sprzedano zaledwie 500 telefonów.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Nvidia Fermi
Premiera nowej karty była przekładana z miesiąca na miesiąc. Procesory graficzne GT300 miały wręcz zjeść wszystkie inne karty na rynku. Jak się okazało zjadają, ale kilowaty prądu, produkując jednocześnie ciepło, którym można ogrzać pokój w zimę. Nie są tak wydajne jak zapowiadano, jednak marketing zrobił swoje i szumu w mediach było sporo.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
IBM
IBM od dziesięcioleci jest wyrocznią w dziedzinie komputerów. W 1943 roku Thomas Watson, ówczesny prezes IBM stwierdził, że „światu wystarczy maksimum 5 komputerów... Pozostawimy to bez komentarza.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
VeriSign
VeriSign jest największa na świecie firmą wydającą certyfikaty bezpieczeństwa. Większość stron bankowych, serwisy społecznościowe, i inne witryny są często zabezpieczone właśnie takim certyfikatem. W 2001 VeriSign wydało certyfikaty, osobom podającym się za pracowników Microsoftu. Wywołało to spore zamieszane wśród firm zajmujących się, ogólnie brzmiącym bezpieczeństwem sieci. Certyfikaty zostały zablokowane natychmiast po odkryciu zaistniałej sytuacji.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Google Street View
Podczas robienia zdjęć do usługi Street View, dzięki której można zobaczyć panoramiczne zdjęcia naszych miast, firma Google zbierała także informacje o sieciach WiFi w prywatnych domach mieszkańców. Google usunęło co prawda wszystkie zebrane dane, ale nie rozgoniło to czarnych chmur, które już od dłuższego czasu gromadziły się nad usługą Street View, w tej chwili zanosi się na burzę związaną z wymazywaniem osób i budynków ze zdjęć w usłudze. Google jednak uparcie postanowiło, że Street View obejmie wszystkie państwa świata, bez względu na kontrowersje, jakie wzbudza.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
Windows Vista
Ten system to jeden wielki niewypał. Większość użytkowników, wcale nie przesiadło się z Windows XP na nowy system. Vista miała duże wymagania systemowe, była ociężała i miała dużo błędów. Dopiero dzięki Windows 7, Microsoft odbudował zaufanie użytkowników. Wiele osób twierdzi, że Vista to tak naprawdę niedorobiony Windows 7, wypuszczony na rynek pod wpływem wewnętrznych nacisków w Microsofcie, aby pokazać światu nowy system po wielu latach królowania Windowsa XP.
Wróć do artykułuWróć do artykułu
31 stycznia 2009, przez godzinę we wszystkich wynikach wyszukiwania Google pojawiała się informacja, jakoby każda z podanych stron, mogła być niebezpieczna dla komputera. Okazało się, że wszystko działo się przez błąd pracownika Google, który źle wprowadził informacje, o niebezpiecznych stronach do bazy danych. Jednak, jak widać nie zraziło to internautów i Google nadal jest numerem 1 na świecie wśród wyszukiwarek.
Wróć do artykułuWróć do artykułu