Największa w historii awaria sieci GSM - miliony głuchych komórek

Największa w historii awaria sieci GSM - miliony głuchych komórek
Źródło zdjęć: © Deutche Telekom

22.04.2009 14:54, aktual.: 22.04.2009 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podało na swoich stronach tvn24.pl w Niemczech doszło do największej w historii awarii sieci komórkowej. Usterka pozbawiła łączności ze światem kilka milionów użytkowników sieci T-Mobile.

Jak informuje na swoich stronach tvn24.pl w Niemczech doszło do największej w historii awarii sieci komórkowej. Usterka pozbawiła łączności ze światem kilka milionów użytkowników sieci T-Mobile.

Pierwsi abonenci mieli przywrócone usługi wczoraj około godziny 20. jednak tylko częściowo. Całą środę stopniowo przywracano ruch w T-Mobile, który obsługuje ponad 39 milionów klientów. Nie wiadomo co było przyczyną tej największej awarii w historii, jednak przedstawiciele operatora wykluczają przeciążenie infrastruktury telekomunikacyjnej. Podejrzanym jest natomiast układ zasilania w centrali firmy.

Obraz
© (fot. AFP)

Niemieckie media donoszą, że przyczyną głuchych telefonów komórkowych kilku milionów Niemców była awaria dwóch, z trzech serwerów odpowiedzialnych za przypisywanie numerów telefonów do odpowiadających im kart SIM. Przypomnijmy, iż właściciel T-Mobile jest także udziałowcem polskiej sieci PTC Era, a w przyszłości planowana jest zmiana marki z Era na właśnie T-Mobile.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (95)
Zobacz także