Największa pojemność dysku twardego!

Największa pojemność dysku twardego!

Największa pojemność dysku twardego!
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.09.2014 09:06, aktualizacja: 30.09.2014 09:40

Na targach ASIS 2014 firma Seagate zaprezentowała 6-terabajtowy dysk twardy z usługą odzyskiwania danych, zoptymalizowany pod kątem niezawodnych systemów całodobowego monitoringu wideo.

Firma Seagate Technology plc przedstawiła dziś pierwszy w branży dysk twardy, który jest przeznaczony specjalnie do monitoringu i oferuje usługę Seagate Rescue - Seagate Surveillance HDD. Dysk Surveillance HDD, zaprojektowany specjalnie pod kątem monitoringu i analityki wideo to urządzenie wysokiej klasy, które wykorzystuje usługę odzyskiwania danych. Usługa pozwala przywrócić informacje utracone wskutek złośliwych działań albo przypadkowej awarii. Umożliwia to dłuższą pracę zainstalowanych systemów i zmniejsza wydatki powdrożeniowe.

- W 2013 roku kamery do monitoringu wideo zainstalowane na całym świecie codziennie generowały ponad 413 petabajtów danych - oznacza to 150 000 petabajtów danych rocznie, z których większość przechowuje się w systemach monitoringu do celów archiwizacji lub analityki wideo - powiedział Scott Horn, wiceprezes ds. marketingu z Seagate. - Dane te są niezwykle cenne dla użytkowników, ponieważ pozwalają spełnić regulacje branżowe, przeprowadzić analizę treści lub zwiększyć stopień bezpieczeństwa. Utrata ich bywa więc bardzo kosztowna. Dysk Surveillance HDD z usługą Seagate Rescue rozwiązuje ten problem i zmniejsza ryzyko utraty ważnych danych.

Usługa Seagate Rescue ma zapewniać szybki i łatwy proces odzyskiwania danych. W zależności od typu przywracania, można dzięki niej odzyskać dane w przeciągu dwóch tygodni z ponad 90-procentowym wskaźnikiem powodzenia. Usługa aktywowana w chwili nabycia dysku zapewnia trzyletnią ochronę przed utratą danych i kosztuje znacznie mniej, niż kosztowałoby przywrócenie informacji utraconych za sprawą wirusów komputerowych, katastrof naturalnych itd.

Dysk twardy siódmej generacji zoptymalizowany pod kątem monitoringu oferuje teraz pojemność nawet 6 TB i może przechowywać do 600 godzin wideo w wysokiej rozdzielczości (HD). Seagate Surveillance HDD jest obecnie najbardziej pojemnym dyskiem twardym przeznaczonym specjalnie do monitoringu. Dysk został zaprojektowany pod kątem skalowalności i opcjonalnie może korzystać z czujników wibracji obrotowych (RV), dzięki czemu niezawodnie działa w systemach złożonych z nawet 16 dysków. Jest doskonałą propozycją dla małych i średnich firm, które zwykle nie dysponują wsparciem IT, a potrzebują dużych zasobów pamięci do przechowywania wideo wysokiej rozdzielczości oraz zapasowych kopii danych.

Dysk Surveillance HDD może nagrywać obraz z wielu kamer bez względu na wymagania w zakresie rozdzielczości. Obsługuje do 32 kanałów i bez problemu radzi sobie z dużymi obciążeniami, charakterystycznymi dla systemów monitoringu. Możliwość długiego rejestrowania strumieniowych transmisji spełnia wymagania branżowe w zakresie archiwizacji i rozdzielczości. Cechy te, w połączeniu z opcjonalnymi czujnikami RV i usługą Seagate Rescue, poprawiają działanie dysku w systemach wielonapędowych i macierzach RAID oraz zwiększają wartość danych monitoringu, gwarantując najwyższą możliwą integralność informacji.

Dysk Surveillance HDD cechuje się wysoką niezawodnością i oferuje MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) rzędu miliona godzin, dzięki czemu może działać dłużej w terenie, a jednocześnie ogranicza koszty wdrożeń oraz konserwacji. Został również zaprojektowany pod kątem niskiego poboru mocy i emisji ciepła, więc zapewnia dostawcom rozwiązań większą elastyczność konstrukcyjną.

Dysk Seagate Surveillance HDD jest dostępny od dziś w wersjach o pojemności 1-4 TB. Modele Surveillance HDD o pojemności 5-6 TB będą dostępne do końca 2014 r.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szykuj 4 GB na testy Windows 9

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)