Najtańsze telewizory do naziemnej telewizji cyfrowej

Najtańsze telewizory do naziemnej telewizji cyfrowej

Najtańsze telewizory do naziemnej telewizji cyfrowej
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
06.11.2012 14:51, aktualizacja: 29.12.2016 08:20

Lada moment zostaną wyłączone pierwsze nadajniki analogowej telewizji naziemnej. Najwyższy czas przełączyć się na cyfrowy odbiór. Aby to zrobić, wystarczy dekoder MPEG-4. Jest on wbudowany w większość nowoczesnych telewizorów.

Lada moment zostaną wyłączone pierwsze nadajniki analogowej telewizji naziemnej. Najwyższy czas przełączyć się na cyfrowy odbiór. Aby to zrobić, wystarczy dekoder MPEG-4. Jest on wbudowany w większość nowoczesnych telewizorów.

Wybraliśmy kilka najtańszych modeli, które pozwolą w pełni cieszyć się telewizją w cyfrowej jakości. W modelach za około 1000 zł trudno szukać technologii 3D, nowoczesnego wzornictwa czy zaawansowanych funkcji internetowych, ale przecież nie wszyscy tego potrzebują. Oto modele, które naszym zdaniem są zdecydowanie warte polecenia. Wszystkie mają przekątną 32 cale i posiadają wbudowany tuner DVB-T, niezbędny do odbierania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

sw/gb/sw

1 / 6

Toshiba 32HL933

Obraz
© zdjęcie producenta

Cena: od 1365 zł
Pobór energii: 32 W

Jeśli szukasz telewizora Full HD i nie jesteś zwolennikiem matryc LCD podświetlanych metodą CCFL, ten model powinien cię zainteresować. To kolejny telewizor LED w naszym zestawieniu. Oferuje obraz w rozdzielczości Full HD odświeżany z częstotliwością 100 Hz, więc jeśli zamierzasz oglądać filmy w najwyższej jakości, ten model Toshiba nie powinien cię zawieść. Dwa złącza HDMI powinny wystarczyć. Jest też złącze USB, które umożliwi przeglądanie treści multimedialnych z przenośnych nośników pamięci. Wygląd może nie porywa, ale też nie odstrasza.

2 / 6

Sharp 32LE244

Obraz
© zdjęcie producenta

Cena: od 1299 zł
Pobór energii: 38 W

Ten model z serii Aquos to świetny wybór. Powinien sprawdzić się zarówno w domu, jak i na działce, czy w biurze. Posiada krawędziowe podświetlenie LED i oferuje obraz w jakości Full HD. Posiada dwa złącza HDMI oraz port USB, który w połączeniu z multimedialnym odtwarzaczem pozwoli cieszyć się filmami DivX+ HD z przenośnych pamięci.

3 / 6

Philips 32PFL3207H

Obraz
© zdjęcie producenta

Cena: od 1184 zł
Pobór energii: 32 W

Najmocniejsze strony tego telewizora to obraz i dźwięk, czyli w wszystko to, na czym każdemu powinno zależeć przede wszystkim. Telewizor posiada matrycę podświetloną w technologii LED. Obraz w rozdzielczości HD odświeżany z częstotliwością 100 Hz. Mocnych wrażeń audio ma dostarczyć technologia Incredible Surround. Jeśli dodamy do tego 3 złącza HDMI (z ARC), port USB, niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz niewygórowaną cenę, otrzymamy prawdziwy hit. Co prawda prosta stylistyka nie każdemu przypadnie do gustu, ale w tej cenie trudno będzie znaleźć coś lepszego.

4 / 6

Panasonic TX-L32C5E

Obraz
© zdjęcie producenta

Cena: od 1078,80 zł
Pobór energii: 74 W

Jeśli zależy ci na niskich rachunkach za prąd, to nie jest telewizor dla ciebie. Ale jeśli nie zwracasz na to uwagi, warto rozważyć zakup tego modelu. Co prawda nie posiada podświetlenia LED, ale obraz powinien być zadowalający. Oferuje dwa złącza HDMI (z RCA), jak również port USB umożliwiający przeglądanie zdjęć oraz odtwarzanie filmów i muzyki. Jest też funkcja, którą mogą być zainteresowani gracze. Tryb Game Mode automatycznie dobiera ustawienia w taki sposób, aby zapewnić wysokiej jakości obraz bez opóźnień. Powinieneś go docenić nawet w egipskich ciemnościach. Na dźwięk także nie będziesz narzekał - jest obsługa Dolby Digital Plus. Szkoda tylko, że zabrakło rozdzielczości Full HD.

5 / 6

LG 32CS460

Obraz
© zdjęcie producenta

Cena: od 1040 zł
Pobór energii: 76 W

To jeden z najtańszych telewizor w naszym zestawieniu. Posiada podświetlenie CCFL i oferuje rozdzielczość HD. Decydując się na ten model musimy liczyć się z wyższymi rachunkami za energię elektryczną niż w przypadku telewizorów LED. Jednak automatyczna regulacja podświetlenia matrycy, powinna pozwolić nieco zaoszczędzić. Wygląd tego telewizora może się podobać. Zwolennicy prostych rozwiązań powinni docenić brak nadmiaru funkcji, które niektórych mogą przytłaczać. Dwa złącza HDMI w zupełności powinny wystarczyć.

6 / 6

Samsung LE32E420E2W

Obraz
© zdjęcie producenta

Cena: od 999 zł
Pobór energii: 57 W

Ten Samsung to prawdziwy hit cenowy. To najtańsza propozycja w naszym zestawieniu. Oferuje rozdzielczość HD i nie ma podświetlenia LED, ale jakość obrazu powinna być zadowalająca. Dzięki technologii Wide Color Enhancer kolory mają być naturalne. Jest też funkcja ConnectShare Movie, która pozwala odtwarzać filmy i słuchać muzyki z nośników USB.

sw/gb/sw

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (325)