Najszybsza karta graficzna Nvidia: GeForce GTX TITAN Z. Cena od 9000 zł

Najszybsza karta graficzna Nvidia: GeForce GTX TITAN Z. Cena od 9000 zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.05.2014 12:27, aktual.: 29.05.2014 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GTX TITAN Z to najszybsza i najbardziej zaawansowana karta graficzna, jaką do tej pory wyprodukowała Nvidia.

Karta jest wyposażona w 1. GB pamięci przesyłającej dane z prędkością 7 Gb/s, 12-fazowe zasilanie z techniką dynamicznego rozdzielania energii na poszczególne rdzenie graficzne, możliwość przetwarzania liczb zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji z pełną prędkością, 5760 rdzeni CUDA oraz dwa procesory graficzne GK110 GTX TITAN Black zapewniające obsługę rozdzielczości 3840x2160.

Dzięki efektywności energetycznej architektury Kepler, GTX TITAN Z jest w stanie zapewnić maksymalną wydajność, będąc chłodzoną w najprostszy i najbardziej wygodny sposób –. powietrzem.

Moc obliczeniowa podwójnej precyzji systemu wyposażonego w kartę GTX TITAN Z przewyższa superkomputery warte wiele milionów dolarów, zużywając tylko ułamek ich energii oraz zajmując niewielką część przestrzeni. Dla badaczy, naukowców i innych użytkowników platformy CUDA, karta GTX TITAN Z zapewnia niezrównaną wydajność obliczeniową podwójnej precyzji w obudowie komputera, który zmieści się pod biurkiem.

Za tę przyjemność trzeba będzie jednak sporo zapłacić. Na rynku amerykańskim wyceniono kartę na 3000 dolarów, czyli nieco ponad 9000 zł. Przeciętny gracz raczej nie kupi takiej karty do swojego PC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)