Najsmuklejszy aparat cyfrowy od Casio

Najsmuklejszy aparat cyfrowy od Casio
Źródło zdjęć: © Casio

06.10.2008 15:24, aktual.: 06.10.2008 15:35

Aparat cyfrowy EX-Z150 z najnowszej linii CASIO EXILIM jest najsmuklejszym modelem dostępnym obecnie na rynku. Jego obudowa ma zaledwie 20.1 mm grubości (18.7 w najcieńszym miejscu). Aparat posiada 8.1 mln pikseli rozdzielczości,, szerokokątny obiektyw z czterokrotnym zoomem optycznym oraz mechaniczną stabilizację obrazu.

Atutem EX-Z150 jest stylowy wygląd i mały rozmiar (wymiary: 96,7 x 57,3 x 20,1 mm, waga: 126 g). Aparat ten jest idealną propozycją dla osób, którym zależy na lekkim, małym i funkcjonalnym kompakcie. Nowością w tego typu urządzeniach jest funkcja stabilizacji matrycy, zapobiegająca efektom "poruszonych" zdjęć oraz pierwszy tak duży wyświetlacz TFT LCD, o przekątnej 3 cali (rozdzielczość 960x24. pikseli).

Obraz
© Casio EX-Z150 (fot. Casio)

Urządzenie wyposażono we wszystkie funkcje spełniające wymogi użytkowników aparatów cyfrowych. EX-Z15. charakteryzuje się 28 milimetrowym szerokokątnym obiektywem, z czterokrotnym zoomem optycznym. Pozwala to na wygodne fotografowanie np. wysokich budynków i odległych przedmiotów. Ponadto aparat posiada opcję wykrywania twarzy Face Detection i opartą na matrycy CCD funkcję stabilizacji obrazu.

Ciekawą właściwością EX-Z150 jest funkcja YouTube Capture Mode, pozwalająca na zapis nagranych filmów, bez konieczności modyfikacji ich formatu i dostosowanych do standardów serwisu internetowego YouTube. Aparat zapisuje zdjęcia i filmy w pamięci wbudowanej 17.9 MB lub na kartach pamięci SD, SDHC, MultiMediaCard czy MultiMediaCardplus.

Aparat posiada 24 miesięczną gwarancję i jest dostępny w gamie kolorów: czarnym, srebrnym, różowym i zielonym. Jego cena na polskim rynku to 799 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)