Najmocniejsza karta graficzna do laptopów Nvidia: GTX 580M

Najmocniejsza karta graficzna do laptopów Nvidia: GTX 580M

Najmocniejsza karta graficzna do laptopów Nvidia: GTX 580M
Źródło zdjęć: © nvidia
28.06.2011 15:18

Nvidia wprowadziła na rynek swój najszybszy procesor graficznu (GPU) dla komputerów przenośnych - GeForce GTX 580M. Nowy układ dostępny jest w tej chwili w notebookach Alienware M18x.

Pierwszy notebook wyposażony w GeForce GTX 580M, Alienware M18x, dostępny jest również w wersji z dwoma układami GTX 580M działającymi w trybie SLI, dzięki czemu wydajność graficzna systemu jest niemal dwukrotnie wyższa. Alienware M17x będzie z kolei wyposażony w procesor GeForce GTX 580M oraz technologię Nvidia Optimus, dzięki czemu podczas wykonywania zadań nieobciążających karty graficznej, jak np. przeglądanie Internetu, czas pracy akumulatora sięga nawet 5 godzin. Z drugiej zaś strony, GTX 580M pozwala na osiągnięcie 100 klatek na sekundę w grze Call of Duty: Black Ops.

GeForce GTX 580. są obecnie najszybszymi na rynku procesorami graficznymi dla komputerów przenośnych, obsługującymi DirectX 11 i oferującymi wydajność w teselacji do 6 razy wyższą niż jakikolwiek inny układ graficzny dla notebooków. Dodatkowo oferują nawet do 20% lepszy stosunek wydajności do zużycia energii niż poprzednia generacja GPU.

Główne cechy nowego układu:
Obsługa technologii Nvidia 3D Vision
Obsługa oprogramowania Nvidia 3DTV Play
Technologia Nvidia SLI
Technologia Nvidia Optimus
Obsługa technologii Nvidia PhysX
Obsługa technologii Nvidia
Sterowniki Nvidia Verde

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)