Najmniejsza na świecie bezprzewodowa karta sieciowa

Najmniejsza na świecie bezprzewodowa karta sieciowa23.07.2014 12:12
Najmniejsza na świecie bezprzewodowa karta sieciowa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Edimax wprowadził na rynek bezprzewodową kartę sieciową EW-7711MAC. Jest to najmniejszy na świecie adapter AC450, pracujący w paśmie 5GHz. Design karty, poczynając od koloru, poprzez kształt, na niebieskiej diodzie LED kończąc, wpisuje się w nowoczesne wzornictwo urządzeń Apple.

Z adaptera mogą skorzystać nie tylko posiadacze komputerów Mac, ale także właściciele laptopów i ultrabooków z systemami stworzonymi przez Microsoft. Oprócz kompatybilności z MacOS 10.6~10.9 rozwiązanie jest bowiem zgodne również z platformami Windows XP/Vista/7/8/8.1.

Niezwykle małe wymiary urządzenia (zaledwie 6,6 x 1. x 19 mm i tylko 3 gramy wagi) sprawiają, że staje się ono praktycznie niezauważalnym elementem obudowy, umożliwiającym rozbudowę komputera o szybkie i wydajne połączenie w mało obciążonym paśmie 5GHz. Adapter nie ogranicza ruchów, nie przeszkadza w transporcie i nie odstaje od portu USB, przez co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

Karta sieciowa umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z prędkością do 433Mb/s. Oznacza to, że dzięki niej użytkownik może nawet trzykrotnie zwiększyć szybkość swojego połączenia Wi-Fi w porównaniu z poprzednim standardem sieci –. 802.11n. Rozwiązanie to jest idealne do przesyłania filmów w jakości HD, gier online czy innych aplikacji wymagających dużej przepustowości łącza.

Adapter oferuje szyfrowanie połączeń we wszystkich dostępnych standardach: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2 oraz WPS.

Cena: 70 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)