Najmniejsza drukarka na świecie - zobacz jak drukuje! (wideo)

Najmniejsza drukarka na świecie - zobacz jak drukuje! (wideo)

Najmniejsza drukarka na świecie - zobacz jak drukuje! (wideo)
Źródło zdjęć: © printdreams.co.uk
05.11.2009 15:05, aktualizacja: 05.11.2009 16:21

Firma PrintDreams zaprezentowała swój najnowszy, w pełni funkcjonalny prototyp atramentowej drukarki – model PrintBrush. Aspiruje on do miana najmniejszego tego typu urządzenia na świecie...

Firma PrintDreams zaprezentowała swój najnowszy, w pełni funkcjonalny prototyp atramentowej drukarki – model PrintBrush. Aspiruje ona do miana najmniejszego tego typu urządzenia na świecie.

Nowość ma być najmniejszą na świecie drukarką, która pozwoli na tworzenie wydruków w takich formatach jak A4 czy letter. Producent zapewnia, że w wielu przypadkach, może ona spisać się nawet lepiej, niż drukarka stacjonarna czy popularne przenośne drukarki, które swoimi gabarytami znacznie przewyższają PrintBrush. Urządzenie zasilane jest litowo-jonowymi bateriami i nie wymaga stosowania żadnych kabli. Posiada interfejs Bluetooth, IrDA oraz USB 2.0. Całość mieści się w dłoni i waży zaledwie 250 g. Dodatkowo charakteryzuje się cichą pracą, dzięki czemu wydruki mogą być dyskretnie sporządzane nawet podczas trwających spotkań itp. PrintBrush oferuje rozdzielczość 600 dpi i drukuje z maksymalną prędkością 250 mm/sek (niestety tylko wydruk monochromatyczny). Dzięki zastosowaniu sensora optycznego i technologii RMPT Full, możliwe jest tworzenie wydruków poprzez swobodne i losowe przesuwanie urządzenia w pionie, w poziomie, po przekątnych kartki itp.

Jak drukuje? Zobacz PrintBrush w akcji...

Jak na razie PrintBrush jest tylko prototypem, jednak PrintDreams zapewnia, że drukarka trafi na rynek już pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 199 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)