Najlepsze oferty na abonament. Podpowiadamy, co najbardziej się opłaca

Najlepsze oferty na abonament. Podpowiadamy, co najbardziej się opłaca

Najlepsze oferty na abonament. Podpowiadamy, co najbardziej się opłaca
Źródło zdjęć: © Fotolia
27.09.2017 17:25, aktualizacja: 29.08.2023 14:12

Przy obecnej mnogości operatorów komórkowych łatwo zagubić się w gąszczu ofert. Dzisiaj zestawiamy więc to, co naszym zdaniem najlepsze w propozycjach abonamentów komórkowych.

Orange

Orange oferuje cztery ciekawe pakiety, których ceny są jednakowe dla osób przenoszących numer, zakładających nowy i przedłużających umowę. To zawsze 29,99, 39,99, 49,99 lub 69,99 zł miesięcznie. Zmianie mogą ulec co najwyżej tylko niektóre promocje (na przykład 3 miesiące abonamentu za darmo przy przenoszeniu numeru) i ilość danych internetowych (najwięcej dostajemy w momencie przedłużenia umowy).

To ciekawe oferty, ale nam najbardziej podoba się propozycja rodzinna. W pakiecie Duety i Rodzina cena miesięcznego abonamentu spada wraz ze wzrostem liczby kart SIM. I tak przy dwóch płacimy 29,99 zł miesięcznie za osobę, a przy czterech już 24,99 zł. Maksymalna liczba osób to 10, w tym wypadku za jeden numer płacimy tylko 21,99 zł.

Każdy numer dostaje nielimitowane połączenia w kraju i Unii Europejskiej, SMS-y i MMS-y również bez limitu, a do tego 10 GB danych i dostęp do Spotify przez pół roku za darmo.

To świetna oferta dla par i większych rodzin.

Obraz
© Orange

T-Mobile

T-Mobile zachęca ofertami bez jakichkolwiek limitów, jednak nie jest to najtańszy abonament (od 70 do 180 zł w zależności od tego, jak tani chcemy mieć telefon w pakiecie).

To co przykuło naszą uwagę, to oferta T-Mobile 1 - Bez Limitu, w której zarówno osoby zakładające nowy numer, jak i przenoszące go, płacą przez 24 miesiące 50 zł za ofertę nielimitowaną (rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz Internet). Dodatkowo osoby przenoszące numer dostają pierwsze cztery miesiące za 1 zł.

Proste zasady i niezły pakiet jak na swoją cenę.

Obraz
© T-mobile

Plus

Standardowy abonament w Plusie nie rzuca na kolana. Bez względu na to, czy bierzemy sam abonament, czy ofertę z telefonem, nielimitowane rozmowy i SMS-y dostaniemy dopiero od pułapu 49,99 zł. Do tego w pakiecie z mniejszą ilością danych internetowych niż u konkurencji (5 GB).

To co ciekawe w ofertach Plusa, to rabat Smart Dom 50%, który uaktywnia się po dobraniu jeszcze jednej usługi tej firmy. Jeśli akurat szukamy również dostawcy internetu, telewizji czy prądu, to po wyborze promocji ceny abonamentu komórkowego spadają nawet do 25 zł miesięcznie. W takim wypadku - warto rozważyć.

Obraz
© Plus

Play

Oferta Play urzeka prostotą. Przy umowie na 28 miesięcy wszystkie pakiety cenowe mają nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, minimum 10 GB, a maksimum aż 30 GB internetu i całkiem ciekawe dodatki. Kanał telewizyjny Play now dostajemy za darmo, muzycznego Tidala również - na aż 24 miesiące - a Showmax na 12 miesięcy.

Co najbardziej się opłaca w Play? Podobnie jak w T-Mobile: kupować rodzinnie. Dostajemy wtedy 30 GB internetu i abonament za 30 zł miesięcznie.

Obraz
© Play

Heyah

Abonamentowa Heyah zostaje w tyle za konkurencją w kwestii pakietów Internetowych. Oferuje od 1 do zaledwie 5 GB w zależności od wybranego pakietu - ale jedną opcję ma ciekawą. Trzy pakiety w cenach 34,98, 39,98 i 49.98 zł działają w oparciu o umowę, którą można zerwać już po 30 dniach. Oznacza to, że praktycznie z miesiąca na miesiąc możemy zmienić ofertę, jeśli nie będziemy z niej zadowoleni.

Dobra furtka dla niezdecydowanych.

Obraz
© Heyah

Virgin

Na głównej stronie oferty abonamentowej Virgin Mobile dostawca kusi niskimi cenami - 19 zł za abonament i 9,50 zł za kolejny numer w ofercie grupowej.

Ten pierwszy rzeczywiście tyle kosztuje, ale przy takiej cenie oferuje jedynie 3 GB Internetu. Może to być jednak ciekawa opcja dla osób, które nie surfują na komórce. Rozmowy i SMS-y są nielimitowane.

W przypadku oferty grupowej jeden numer kosztuje 29 zł miesięcznie, a kolejne rzeczywiście 9,50 zł. Problemem jest jednak znów internet, który w pierwszej karcie ma limit 8 GB, a w kolejnych jedynie 3 GB. Znów jest to dobra, bardzo tania oferta dla osób, które z mobilnej sieci nie korzystają.

W ofercie grupowej można mieć maksymalnie 5 numerów. Przy takim pakiecie łączna kwota za 5 osób to zaledwie 67 zł miesięcznie. Ciekawa oferta dla, na przykład, rodziny z trójką dzieci.

Obraz
© Virgin

nju mobile

Na koniec nju mobile, marka komórkowa sieci Orange, która swego czasu zamieszała nieco na rynku wygodnym podejściem do krótkoterminowych umów i ciekawymi pakietami.

Dzisiaj nju z rachunkiem jest najciekawsze w średniej ofercie cenowej. Za maksymalnie 29 zł miesięcznie dostajemy w niej nielimitowane rozmowy i wiadomości, a do tego 10 GB Internetu w kraju. Dodatkowy numer kosztuje tu zaledwie 9 zł.

Obraz
© nju
Advertisement
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)