Najlepsze aplikacje dla iPada

Najlepsze aplikacje dla iPada

24.05.2011 12:37, aktual.: 24.05.2011 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób ostatnio wyposażyło się w iPady i prawdopodobnie - wraz z polską premierą iPada 2 - jeszcze więcej przejdzie na tę platformę. AppStore ma niewyobrażalne ilości aplikacji do pobrania, ale jak zwykle jest kilka perełek, które warto mieć

iBooks
Bezkonkurencyjnie genialna aplikacja, zapraszam do jej zainstalowania zaraz przy pierwszym wejściu do AppStore. Umożliwia bardzo wygodne czytanie PDF-ów i organizowaniu ich w kolekcje. Przy okazji mamy duży wybór książek do pobrania, a gratisowo dostajemy Kubusia Puchatka.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Cena: za darmo

GoodReader
Jeszcze bardziej rozbudowana aplikacja do zarządzania PDF-ami, umożliwia przede wszystkim wszelkiego rodzaju adnotacje. Jeśli ktoś potrzebuje często robić notatki na marginesach, odręcznie zaznaczać fragmenty czy podświetlać akapity, jest to zdecydowanie najlepszy wybór.

Cena: 3,9. Euro

Pages
Odpowiednik Microsoft Word dla iPada, pozwala na tworzenie bardzo imponujących dokumentów wprost na ekranie tabletu i bez kompromisów - można wstawiać treści multimedialne, nadawać obiektom efekty odbicia i cienie. Oferuje również możliwość eksportu do formatu .doc, .pdf i .pages. Kompatybilny z wersją na OS X.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Cena: 7,9. Euro

Numbers
Zdecydowanie najlepszy arkusz kalkulacyjny dla iPada. Jest przede wszystkim intuicyjny i znacznie prostszy w użyciu, niż darmowy Spreadsheet w Google Docs. Możliwości ma bardzo rozbudowane, funkcjonalność obejmuje możliwość tworzenia formuł. Po nabyciu pewnej wprawy, okazuje się również bardzo szybki - wystarczy przyzwyczaić się do rozróżniania pojedynczego kliku od podwójnego. Ma możliwość eksportu do .xls oraz .numbers i podobnie jak Pages, jest kompatybilny z biurkową wersją Numbers.

Cena: 7,9. Euro

Reeder for iPad
Dla ludzi lubiących dużo czytać i korzystających z Google Reader do zarządzania RSSami, Reeder jest idealnym interfejsem na iPada. Bardzo atrakcyjny design, połączony z przejrzystym interfejsem tworzą całość, która jest bardzo wygodna i praktyczna na co dzień. Wspiera współdzielenie się artykułami z Facebookiem, Twitterem, Instapaperem i wieloma innymi serwisami. Wersja na iPhone’a jest równie dobra.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Cena: 3,9. Euro

Instapaper
Uniwersalna aplikacja, działająca zarówno na iPadzie, jak i iPhone'ie, idealnie sprawuje się w połączeniu z Reederem oraz naszym komputerem. Korzystam z niego codziennie do czytania dłuższych artykułów, niezależnie od tego, gdzie je znajdę. Zdobycz zapisuję z Reedera lub Safari bezpośrednio do Instapaper (za pomocą jednego kliknięcia), aby wygodnie przeczytać później na kanapie czy wieczorem w łóżku. Pozycja obowiązkowa dla osób lubiących czytać dłuższe teksty.

Cena: 3,9. Euro

Dropbox
Aplikacja iOS-owa idealnie sprawuje się jako "pendrive". Umożliwia dostęp do naszych danych w chmurze i znacznie ułatwia wgląd do nich. Ponownie - obowiązkowa pozycja dla osób korzystających z Dropboxa.

Cena: za darmo

1Password for iPad / 1Password Pro
Program podzielony został w AppStore na trzy różne wersje (iPhone, iPad i uniwersalny app) - jeśli mamy iPhone’a i iPada to od razu polecam brać wersję Pro. Dropbox umożliwia zapisywanie naszych haseł do kont pocztowych, forów, stron internetowych oraz blogów w jednym miejscu, bez konieczności ich zapamiętywania. Wystarczy pamiętać jedno hasło do 1Password. Ma też wbudowaną przeglądarkę WWW, więc możemy logować się automatycznie, bezpośrednio z aplikacji. Do kompletu oczywiście przydaje się 1Password dla OS X i/lub Windows.

Cena: 11,9. Euro

Flipboard
Bezkonkurencyjnie najlepsza aplikacja dla iPada, przedstawiająca nasze wpisy i informacje z Facebooka, Instagram, Twittera, Google Readera jak i innych, specjalnie dostosowanych stron do tej aplikacji, w formie magazynu. Ciężko to opisać - trzeba to zobaczyć.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Cena: za darmo

ipla
Świetnie napisana aplikacja do oglądania materiałów wideo, dostępnych na stronie internetowej serwisu. Interfejs jest bardzo atrakcyjny a aplikacja ułatwia wyszukiwanie interesujących nas materiałów. Mamy dostęp do sporej ilości seriali, wiadomości i innych klipów.

Cena: za darmo

AVPlayerHD
Odtwarzacz materiałów wideo w formatach, które nie są wspierane przez Apple. Ciekawostką jest możliwość przegrywania klipów na iPada, za pomocą WiFi, z poziomu przeglądarki WWW. Tradycyjna metoda - dodawanie materiałów przez iTunes - jest również wspierana. Obsługiwane są takie formaty jak MKV, WMV, AVI, XVID, DIVX i wiele innych. Jest też możliwość wyświetlania napisów w wielu formatach.

Cena: 2.3. Euro

AirVideo
Działający na podobnej zasadzie jak AVPlayerHD, AirVideo nie kopiuje klipów na iPada, tylko za pomocą aplikacji dla OS X, streamuje je poprzez WiFi. Odpada tym samym konieczność tracenia czasu na kopiowanie, kosztem instalowania kolejnej aplikacji.

Cena: 2.3. Euro lub za darmo (wersja ograniczona)

AppShopper
Idealna alternatywa do przeglądania AppStore. Ma kilka bezcennych funkcji wraz z przeglądem historii cen aplikacji, możliwości obserwowania wybranych pozycji oraz otrzymywania powiadomień na maila, na przykład w przypadku obniżki ceny obserwowanego programu.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Cena: za darmo

Remote
Remote to pilot dla iPhone’a i iPada (uniwersalny app) służy do kontroli naszej biblioteki iTunes z poziomu iUrządzenia. Daje dostęp do pełnej funkcjonalności, jeśli obsługujemy naszą własną bibliotekę. W przypadku, gdy jesteśmy u kogoś, przełącza się w tryb, w którym możemy "zamawiać" sobie piosenki, które następnie właściciel akceptuje (lub nie).

Cena: za darmo

AirView
Uniwersalna aplikacja umożliwiająca odbieranie strumieni audio lub wideo od nadajników AirPlay (najczęściej iTunes). Poniekąd zamienia naszego iPada w telewizor i działa na podobnej zasadzie jak Apple TV.

Cena: za darmo

Wojtek Pietrusiewicz

Źródło artykułu:imagazine.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także