Najdłuższa audycja radiowa prowadzona… spod wody

Najdłuższa audycja radiowa prowadzona… spod wody
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko

17.05.2017 16:13, aktual.: 17.05.2017 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezenter radia Channel 4 Dubai przeprowadził transmisję z dna ogromnego akwarium, która trwała 5 godzin, 25 minut i 25 sekund. Ustanowił dzięki temu nowy rekord Guinnessa w najdłuższej transmisji radiowej prowadzonej spod wody.

Akwarium hotelu Atlantis The Palm w Dubaju, w którym bity był rekord, jest jednym z 10 największych na świecie. Ma 2,9 metra głębokości i mieści ponad 11 mln litrów wody, żyje w nim ponad 65 tys. ryb i zwierząt morskich. To właśnie w nim prezenter radia Channel 4, Stu Tolan, ustanowił 13 maja nowy rekord świata (wcześniejszy wynosił 4 godziny i 44 minuty). Aby można było w ogóle zrozuzmieć, co mówi Stu, miał on na głowie specjalny hełm do nurkowania Sea Trek, który umożliwia oddychanie pod wodą, a jednocześnie pozwala wyraźnie mówić.

Hełmy Sea Trek pozwalają na zejście pod wodę osobom, które nie tylko nie miały szkolenia nurkowego, ale nawet nie potrafią pływać. Dzięki nim mogą po prostu chodzić po dnie, oddychając normalnie, bez użycia aparatów tlenowych. W trakcie próby bicia rekordu Guinnessa o bezpieczeństwo prezentera radiowego dbał 6-osobowy zespół płetwonurków z akwarium "The Lost Chamber Aquarium", który 11 razy zmieniał butle z powietrzem. Całość była częścią kampanii reklamowej hotelu Atlantis, który znajduje się na słynnej wyspie w kształcie palmy w Dubaju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)