Nadawanie na żywo z Facebooka - start usługi na Androidzie i iOS

Nadawanie na żywo z Facebooka - start usługi na Androidzie i iOS

Nadawanie na żywo z Facebooka - start usługi na Androidzie i iOS
Źródło zdjęć: © Facebook
29.02.2016 10:01, aktualizacja: 01.03.2016 06:22

Facebook ogłosił równocześnie dwie ważne informacje dotyczące usługi Facebook Live.

Ta usługa to nic innego, jak odbywający się na żywo przekaz materiału wideo, dokonywany właśnie za pośrednictwem najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. Co ciekawe, jak twierdzi Facebook, inni użytkownicy portalu oglądają tego typu materiały średnio trzy razy dłużej od zwykłych filmów, które są na nim udostępniane.

I tu pojawia się problem –. ponad połowa osób oglądających filmy za pośrednictwem Facebooka to użytkownicy urządzeń z systemem Android. Dlatego już w tym tygodniu uruchomiona zostanie usługa Facebook Live właśnie na Androida – najpierw w Stanach Zjednoczonych, a później w innych krajach. Nie pojawiają się przy tym konkretne informacje, kiedy ma to nastąpić (poza enigmatycznym stwierdzeniem "wkrótce"), ale według naszych ocen nie powinno to zająć dłużej niż kilka miesięcy.
Druga informacja dotyczy usługi Facebook Live dostępnej z poziomu iOS w 3. krajach świata, a w ciągu najbliższych tygodni będzie prawdopodobnie dostępna na użytkowników portalu na całym świecie.

Po czym poznamy, że ta usługa będzie dostępna również w Polsce? W ramach "O czym teraz myślisz" pojawi się jeszcze jedna ikonka - "Live Video". Wystarczy w nią kliknąć i... nasz telefon zmieni się w miniaturową stację telewizyjną, nadającą na żywo.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google oczekuje większych dysków twardych. Dosłownie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)