Na naszej-klasie będzie bezpieczniej - oszust zatrzymany

Na naszej-klasie będzie bezpieczniej - oszust zatrzymany

Na naszej-klasie będzie bezpieczniej - oszust zatrzymany
Źródło zdjęć: © Artur Krynicki/wp.pl
22.12.2008 10:30, aktualizacja: 22.12.2008 16:20

Policjanci z Mazowsza zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem jednego z najbardziej popularnych portali internetowych w Polsce, dokonywał oszustw. Jego nielegalną działalność przerwali policjanci współpracując z działem bezpieczeństwa portalu nasza-klasa.pl. Poszkodowani to nie tylko osoby, które wysyłały smsy ale i firma, pod którą podszywał się oszust.

Jak wynika z ustaleń policjantów mieszkaniec Ciechanowa założył na portalu nasza-klasa.pl profil, którego nazwa bardzo przypominała nazwę znanego producenta oprogramowania antywirusowego. Wykorzystując ten profil rozsyłał wiadomości do użytkowników portalu. W treści wiadomości przesyłał informację o wygraniu nagrody rzeczowej. Dla potwierdzenia danych osobowych należało wysłać smsa pod wskazany numer, a następnie odesłać otrzymany kod aktywacji.

Osoby, które wysłały wiadomość tekstową w celu potwierdzenia danych do konkursu, mimo zapłaty za smsa, nie otrzymywały wygranej.

Obraz

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli komputer, płyty CD/DVD, pamięci zewnętrzne. Zatrzymali także mężczyznę, który podczas przesłuchania tłumaczył, że to miał być tylko dowcip.

Osoby pokrzywdzone, nie odniosły się do tego jak do żartu i będą dochodziły swoich praw. Oprócz osób, które wysłały smsy, pokrzywdzona została także firma, pod którą podszywał się rozsyłając wiadomości o rzekomej wygranej.

Jest to już kolejna sprawa zrealizowana przy ścisłej współpracy funkcjonariuszy wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z komendy wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu z działem bezpieczeństwa portalu nasza-klasa.pl. Celem tych działań jest przede wszystkim bezpieczeństwo w sieci Internet i skutecznie eliminowanie nadużyć o charakterze przestępczym.

Źródło artykułu:Policja
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)