ycipk-qwztel
internetstandard.pl

MySpace w 2008: 800 mln USD przychodów

Fox Interactive, oddział News. Corp, który jest właścicielem MySpace miał 550 mln USD przychodu i 10 mln USD zysku w zakończonym 30 czerwca roku podatkowym. W 2008 r. spółka prognozuje przychody na poziomie 800 mln USD. MySpace.com ma ponad 140 mln użytkowników miesięcznie, którzy generują nawet 4,3 mld odsłon dziennie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MySpace w 2008: 800 mln USD przychodów
ycipk-qwztel

Tak dobry wynik Fox Interactive przerósł oczekiwania News. Corp. Firma prognozowała, że przychody wyniosą 500 mln USD.

Źródłem wyniku Fox Interactive jest m.in. współpraca pomiędzy MySpace - http://www.internetstandard.pl/news/95526.html.com a Google. Firma z Mountain View dostarcza narzędzia wyszukiwawcze do tego największego na świecie serwisu społecznościowego. _ -Nie tak dawno, zaledwie 2 lata temu, wielu uważało, że zakup MySpace jest bezsensowny- _ komentował wyniki Rupert Murdoch CEO News Corp.

Według danych comScore. serwisy Fox Interactive miały w kwietniu 147,76 mln użytkowników i były na 7 miejscu najczęściej odwiedzanych witryn na świecie.

ycipk-qwztel

Murdoch podał, że w serwisie MySpace.com dziennie generowanych jest nawet 4,3 mld odsłon.

Analitycy twierdzą, że Fox Interactive w roku podatkowym 2008 może mieć przychody na poziomie 1 mld USD.

Murdoch wspominał także o zakupie DowJones, dzięki któremu portfolio serwisów internetowych Fox Interactive poszerszy się o takie witryny jak WSJ.com, Barrons.com czy Marketwatch.com.

Fox Interactive jest jedną z firm należących do koncernu News Corp. Ruperta Murdocha. Działalność Fox Interactive to przedsięwzięcia związane z mediami cyfrowymi, spółka jest właścicielem serwisów GameSpy.com, FoxSports.com, NYPost.com, jednak za gros przychodów odpowiedzialny jest MySpace.com.

ycipk-qwztel

więcej w serwisie Internet Standard »

Polub WP Tech
ycipk-qwztel
ycipk-qwztel
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qwztel