Muszę zarejestrować kartę SIM - czy konieczna jest wizyta w salonie?

Muszę zarejestrować kartę SIM - czy konieczna jest wizyta w salonie?
30.06.2016 11:23
Muszę zarejestrować kartę SIM - czy konieczna jest wizyta w salonie?
Źródło zdjęć: © Fotolia

Zmiany w polskim prawie wkrótce wymuszą na użytkownikach kart SIM typu prepaid ich rejestrację. Wbrew pozorom wielbiciele telefonii przedpłaconej nie stracą na tej zmianie. Mogą nawet zyskać, jeśli się pospieszą. Co jednak muszą zrobić, by szybko i sprawnie zarejestrować kartę SIM?

Karty prepaid mają w Polsce bardzo wielu fanów. Już wkrótce ulegnie jednak zmianie sposób, w jaki będzie można z nich korzystać. Ustawodawca zaplanował, że od pierwszego lutego 201. r. niezarejestrowane karty prepaid zostaną wyłączone. Już sama taka możliwość powinna nas zachęcić do szybkiej rejestracji. Zamiast czekać na ostatnią chwilę, warto zrobić to już teraz, dzięki czemu nie utkniemy w kolejkach.

Jak zarejestrować kartę SIM i jakie są potrzebne do tego dokumenty?

Aby więc nie mieć na głowie dodatkowego problemu, warto od razu przejść przez proces rejestracji. Możemy jej dokonać, odwiedzając salon operatora, z którego usług korzystamy, lub jego punkt sprzedaży. Sama rejestracja trwa zaledwie kilka chwil i by ją zakończyć, właściciel karty musi mieć przy sobie tylko swój dowód osobisty (lub paszport) i kartę SIM. Udana rejestracja –. zweryfikowanie naszych danych - zostanie potwierdzona wiadomością tekstową. Trzeba przy tym podkreślić, że jest całkowicie darmowa i nie wiąże się z koniecznością wymiany karty na nową.

W trosce o swoich klientów sieci komórkowe przygotowały specjalne promocje, mające zachęcić do rejestrowania kart. Dla przykładu, w sieci Orange użytkownicy kart prepaid otrzymają dodatkowe 100. minut na połączenia do wszystkich sieci oraz 10 GB internetu za rejestrację swojej karty SIM. Ta atrakcyjna promocja trwa do połowy sierpnia tego roku. Jednak pamiętajmy – im wcześniej zarejestrujemy kartę, tym lepiej dla nas. Warto przy następnej wizycie w centrum handlowym odwiedzić salon operatora i mieć to już z głowy.

Artykuł powstał we współpracy z Orange.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie