Multimedialny okap Faber Imago Plus z 19‑calowym ekranem LCD

Multimedialny okap Faber Imago Plus z 19-calowym ekranem LCD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.08.2012 08:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współczesne okapy kuchenne nie tylko dbają o świeże powietrze w kuchni, ale pełnią także szereg innych funkcji: na przykład książki kucharskiej, telewizora czy odtwarzacza multimedialnego.

Jeśli nie chcemy, by całe mieszkanie szybko przesiąkło zapachem smażonych kotletów, a na ścianach i szafkach kuchennych powstał trudny do usunięcia, tłusty nalot, to okap kuchenny jest sprzętem niezbędnym. W sklepach mamy duży wybór takich urządzeń: od niedrogich i niezbyt wydajnych po okapy o niebanalnym wyglądzie i ogromnej mocy.

Niedawno dołączył do nich Imago Plus marki Faber. Okap ten jest interesujący nie tyle z powodu swoich możliwości czy designu, ale dlatego, że został wyposażony w wiele funkcji niemających nic wspólnego z „tradycyjną”. rolą, jaką spełnia okap kuchenny.

Imago Plus to urządzenie multimedialne: w razie potrzeby okap może przemienić się w 19-calowy telewizor LCD. Możemy za jego pomocą połączyć się z internetem, znaleźć potrzebny przepis, a sprawdzone receptury zapisać w pamięci urządzenia. Jest tu także port USB. Dzięki wbudowanej kamerze urządzenie umożliwia prowadzenie wideorozmów oraz monitorowanie tego, co dzieje się w domu. Dzięki tym funkcjom okap ten może ułatwić i uprzyjemnić pracę w kuchni.

Imago Plus oczywiście nadal pozostaje okapem. Jego wydajność producent określił na 83. m3/godz. Urządzenie jest w miarę ciche: poziom hałasu to 46 dB(A). Okapem można sterować zdalnie. Znajdziemy tu także takie funkcje jak intensywna prędkość, opóźnienie wyłączania, przycisk 24h. Okap ma 90 cm szerokości, został wykonany w większości ze stali szlachetnej i szkła – będzie więc pasował raczej do nowoczesnych kuchni. Urządzenie jest oświetlane za pomocą diod LED.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)