Możliwy scenariusz ataku na e-mail pewnej posłanki

Możliwy scenariusz ataku na e‑mail pewnej posłanki

Możliwy scenariusz ataku na e-mail pewnej posłanki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.09.2011 14:17, aktualizacja: 20.09.2011 14:15

Jeśli wstępne informacje podawane przez marszałka Grzegorza Schetynę potwierdzą się i rzeczywiście z konta pocztowego pewnej posłanki nie został wysłany w tym dniu żaden e-mail do PAP – mamy najprawdopodobniej do czynienia z próbą podszycia się pod nadawcę listu.

Podobny, bardzo prawdopodobny scenariusz tego oszustwa jest stosowany w oszustwach bankowych. Polega on na podszyciu się oszusta pod prawdziwego nadawcę. Do tego ataku nie jest potrzebny dostęp do prawdziwego konta nadawcy –. przy takim scenariuszu stopień ochrony konta pocztowego posłanki nie ma żadnego znaczenia.

Odbierając e-mail, nie możemy ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że nadawca jest prawdziwy. Dysponujący odpowiednią wiedzą oszust może podszyć się pod dowolnego nadawcę i wysłać e-mail wyglądający jak prawdziwy. To nic nowego –. to typowa technika stosowana w oszustwach bankowych. Dziś akurat zastosowana do zaatakowania polityka. Załączona infografika przedstawia możliwy model. Stwierdzenie czy tak się stało ze stuprocentową pewnością będzie możliwe po szczegółowym przeanalizowaniu sprawy, jeśli zostanie udostępnionych więcej szczegółów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)