Mozilla: Thunderbird 3.0 alfa już wkrótce

Mozilla: Thunderbird 3.0 alfa już wkrótce
Źródło zdjęć: © mozilla

04.03.2008 09:30, aktual.: 04.03.2008 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundacja Mozilla powołała niedawno nowy dział - Mozilla Messaging - którego zadaniem jest m.in. rozwijanie open-source'owego klienta pocztowego Thunderbird. Jego członkowie najwyraźniej ostro wzięli się do pracy - zapowiedzieli właśnie, że wkrótce powinna być gotowa pierwsze wersja testowa kolejnego wydania Thunderbirda - 3.0 alfa.

Poinformował o tym w poście na forum poświęconym tej aplikacji Dan Mosedale - było deweloper Firefoksa, który obecnie pracuje w zespole Mozilla Messaging ( w skrócie zwanym MoMess ). Mosedale oświadczył, że pierwsza wersja testowa Thunderbirda powinna być gotowa na początku kwietnia. _ "Proponuję, abyśmy datę "zamrożenia" kodu Thunderbirda 3.0a1 ustalili na 8 kwietnia" _ - napisał przedstawiciel MoMess.

_ "Sądzę, że jesteśmy już na to gotowi. Testerzy na razie mają dostęp jedynie do kilku wersji 'nightly' - a i tak widać już, że oprogramowanie to jest w wielu aspektach znacznie lepsze niż Thunderbird 2.0. Dlatego uważam, że rozsądne będzie rozszerzenie testów - tak, by większa liczba użytkowników mogła zobaczyć, jaki postęp udało nam się osiągnąć" _ - tłumaczył Mosedale.

Przypomnijmy: o utworzeniu nowe spółki zależnej Fundacji Mozilla - o nazwie Mozilla Messaging - poinformował dwa tygodnie temu jej szef - David Ascher. Pierwszym projektem MoMess ma być właśnie Thunderbird 3.0 - przedstawiciele Fundacji zapowiadają, że najnowsze wydanie open-source'owego programu pocztowego zostanie wyposażone m.in. w rozbudowane funkcje kalendarza oraz wyszukiwania danych. Więcej informacji na temat Mozilla Messaging znaleźć można w tekście "Nowa spółka zależna Mozilla Foundation" - http://www.pcworld.pl/news/140856.html.

Warto też przypomnieć, że prace nad trzecim wydaniem Thunderbirda zostały wstrzymane w lipcu ubiegłego roku - Mitchell Baker, szefowa Fundacji Mozilla oświadczyła wtedy, że priorytetowym projektem organizacji jest przeglądarka Firefox i to na niej skupią się programiści.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)