Mozilla łata krytyczne luki w przeglądarkach Firefox 3.5.4 i 3.0.15

Mozilla łata krytyczne luki w przeglądarkach Firefox 3.5.4 i 3.0.15

Mozilla łata krytyczne luki w przeglądarkach Firefox 3.5.4 i 3.0.15
28.10.2009 14:57, aktualizacja: 28.10.2009 16:47

Za sprawą wydań 3.5.4 i 3.0.15 Mozilla zamknęła właśnie sześć krytycznych luk w Firefoksie 3.5 i Firefoksie 3.0. Oprócz tego poprawkowe wydania przeglądarek likwidują trzy średnie i dwa inne błędy o pomniejszym znaczeniu.

Problemy

Aktualizacja bibliotek odtwarzania plików typu OGG naprawia błędy związane z dostępem do pamięci, na które była narażona funkcja obsługi wideo w Firefoksie 3.5. Załatano również luki związane z błędami przepełnienia bufora w funkcji konwersji łańcuchów znakowych na liczby oraz przetwarzania palet kolorów w plikach GIF. Naprawiono odwołania rekurencyjne w mechanizmie Web Workers wprowadzonym do Firefoksa 3.5 – mogły one powodować zawieszenie pracy przeglądarki. Zamknięto usterkę pozwalającą na rozszerzanie uprawnień, którą znaleziono w bibliotece Chome Firefoksa.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Krytyczne luki mogły nawet prowadzić do zawieszenia pracy systemu spowodowanego naruszeniem pamięci. Te czynniki spowodowały, że Mozilla oznaczyła wspomniane dziury jako krytyczne.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami aktualizacja daje możliwość powtórnego wysłania raportu o błędach i naprawia błąd, który wymuszał przeładowanie stron SSL po wyczyszczeniu prywatnych danych.

Rozwiązanie

Aktualizacje można pobrać ze stron Mozilli lub za pośrednictwem automatycznej aktualizacji Firefoksa. Ich instalacja eliminuje opisywane problemy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)