Możesz śledzić Donalda Tuska w sieci

Możesz śledzić Donalda Tuska w sieci

17.12.2009 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premier RP Donald Tusk rozpoczął mikroblogowanie w sieci w popularnym polskim serwisie Blip.pl - Premier prowadzi tam swojego oficjalnego mikrobloga

Na stronie http://premier.blip.pl można znaleźć aktualizowane, publikowane na bieżąco informacje z codziennych prac premiera Donalda Tuska. Profil premiera jest prowadzony przez Kancelarię Premiera RP.

Obraz

Blip.pl pozwala na szybki kontakt z internautami, użytkownicy sieci mogą obserwować profil - wówczas automatycznie otrzymują np. na swój nr GG lub na swoje konto w Blip.pl powiadomienia o tym, czym aktualnie zajmuje się Donald Tusk.

Blip.pl to polski odpowiednik Twittera, posiadający jednak więcej możliwości, np. możliwość publikowania w czasie rzeczywistym zdjęć prosto z telefonu komórkowego, czy też nagrań dźwiękowych i wideo.

Wielkim pasjonatem polskiego Blipa jest były Prezydent RP - Lech Wałęsa - który niemal codziennie na Blipie odsłania nierzadko prywatne kulisy swojego życia na stronie http://lechwalesa.blip.pl

Na Blipie swoje profile mają również: Bogusław Sonik (boguslawsonik.blip.pl)
, Janusz Lewandowski (jlewandowski.blip.pl)
, czy Grzegorz Napieralski (napieralski.blip.pl)

Oczywiście nie zabrakło również mikrobloga naszego serwisu, który możecie śledzić pod adresem: techwp.blip.pl

O mikroblogach zrobiło się głośno, gdy wykorzystał je z sukcesem w kampanii wyborczej Barack Obama, obecny prezydent USA. Polscy politycy coraz częściej zdają się wykorzystywać ten trend.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)