"Mój Prąd" przynosi efekty. Instalacje fotowoltaiczne mogą trafić na 1 mln dachów w Polsce

"Mój Prąd" przynosi efekty. Instalacje fotowoltaiczne mogą trafić na 1 mln dachów w Polsce
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek

28.10.2019 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program "Mój Prąd", który daje Polakom szansę na dofinansowanie do budowy instalacji fotowoltaicznej, przynosi wymierne efekty. Niedługo w Polsce będzie ok. 300 tys. prosumenckich instalacji fotowoltaicznych.

O szczegółach sukcesu programu "Mój Prąd" informuje serwis wnp.pl. Okazuje się, że po ponad miesiącu funkcjonowania, całkowita wartość wypłaconego dofinansowania przekroczyła już 14 milionów złotych. O dofinansowanie można wnioskować online, co przyspiesza cały proces.

Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zauważa, że w Polsce instalacje fotowoltaiczne mogą powstać nawet na 20 proc. domów jednorodzinnych, czyli na około milionie dachów.

Już teraz całkowita moc zainstalowanych instalacji przekracza 16 MW. – To pokazuje, jak szybko i łatwo może się ten program rozwijać – mówi serwisowi wnp.pl Piotr Woźny. – Pamiętajmy, że w budżecie tego programu jest 1 mld zł, zostało wypłacone ok. 10 mln zł, więc zostało jeszcze 990 mln zł – dodaje.

Dofinansowanie w ramach programu "Mój Prąd" może otrzymać każdy, kto zainwestuje w instalację o mocy od 2 do 10 kW. Maksymalna kwota, którą można w ten sposób otrzymać to 5 tysięcy złotych. Wnioski w formie elektronicznej można składać od 21 października.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)