"Mój Prąd" przynosi efekty. Instalacje fotowoltaiczne mogą trafić na 1 mln dachów w Polsce

"Mój Prąd" przynosi efekty. Instalacje fotowoltaiczne mogą trafić na 1 mln dachów w Polsce

"Mój Prąd" przynosi efekty. Instalacje fotowoltaiczne mogą trafić na 1 mln dachów w Polsce
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek
28.10.2019 16:16

Program "Mój Prąd", który daje Polakom szansę na dofinansowanie do budowy instalacji fotowoltaicznej, przynosi wymierne efekty. Niedługo w Polsce będzie ok. 300 tys. prosumenckich instalacji fotowoltaicznych.

O szczegółach sukcesu programu "Mój Prąd" informuje serwis wnp.pl. Okazuje się, że po ponad miesiącu funkcjonowania, całkowita wartość wypłaconego dofinansowania przekroczyła już 14 milionów złotych. O dofinansowanie można wnioskować online, co przyspiesza cały proces.

Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zauważa, że w Polsce instalacje fotowoltaiczne mogą powstać nawet na 20 proc. domów jednorodzinnych, czyli na około milionie dachów.

Już teraz całkowita moc zainstalowanych instalacji przekracza 16 MW. – To pokazuje, jak szybko i łatwo może się ten program rozwijać – mówi serwisowi wnp.pl Piotr Woźny. – Pamiętajmy, że w budżecie tego programu jest 1 mld zł, zostało wypłacone ok. 10 mln zł, więc zostało jeszcze 990 mln zł – dodaje.

Dofinansowanie w ramach programu "Mój Prąd" może otrzymać każdy, kto zainwestuje w instalację o mocy od 2 do 10 kW. Maksymalna kwota, którą można w ten sposób otrzymać to 5 tysięcy złotych. Wnioski w formie elektronicznej można składać od 21 października.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)