Mio MiVue - czarna skrzynka w samochodzie

Mio MiVue - czarna skrzynka w samochodzie

Mio MiVue - czarna skrzynka w samochodzie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.11.2012 16:01, aktualizacja: 28.11.2012 09:02

Już na początku grudnia do Polski trafią dwa nowe modele wideorejestratorów Mio - MiVue 338 i MiVue 358

Czujnik wstrząsów

Wideorejestratory MiVue są wyposażone w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który na diagramie falowym rejestruje kierunek jazdy samochodu i wszystkie nadchodzące wstrząsy. Kiedy dochodzi do kolizji, za pomocą tych danych można odczytać kierunek nadejścia uderzenia i jego siłę.

W przypadkach nagłych zmian kierunku ruchu lub gdy czujnik wykryje silny wstrząs, MiVue natychmiast zapisze nagranie ze zdarzenia. Gdy czujnik wstrząsów jest ustawiony na najwyższy poziom czułości, rejestrator wykona tego typu nagranie również kiedy trafimy na dziurę w jezdni. Taki materiał może stanowić ważny dowód w dyskusjach z lokalnymi zarządami dróg.

MiVue zapisuje wszystkie materiały na kartach MicroSD. Nawet w przypadku wyczerpania miejsca na nośniku, kierowcy nie muszą się obawiać o skasowanie nagranego zdarzenia. Te filmy są chronione przed nadpisywaniem, a w MiVue 35. znajdziemy je w specjalnym, oddzielnym katalogu.

Tryb parkingowy

Dzięki wbudowanej baterii i czujnikowi ruchu Mio MiVue 35. może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. W trybie parkingowym specjalne sensory badają aktywność przed obiektywem. Kiedy przekroczy ona określony poziom, włącza się nagrywanie. Takie rozwiązanie może pomóc w sytuacji, kiedy nieuczciwy kierowca po uszkodzeniu naszego auta odjeżdża z miejsca zdarzenia. Nagranie z rejestratora będzie dowodem w sprawie.

Tryb aparatu fotograficznego

Oba wprowadzane na rynek urządzenia mają tryb aparatu fotograficznego. Może on służyć do zbierania dowodów z miejsca wypadku lub dokumentowania innych, ciekawych wydarzeń z podróży. Jest też łatwo dostępny, z poziomu ekranu głównego urządzenia.

Materiały wysokiej jakości

Mio MiVue 35. nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, 1920x1080 pikseli, a MiVue 338 oferuje nagrania w rozdzielczości 1280x720 pikseli. Wideorejestratory kompresują pliki za pomocą tej samej technologii co serwis YouTube, dzięki czemu nagrywane pliki zajmują mniej miejsca. Co ważne, nie cierpi na tym jakość zebranego materiału.

Rejestratory wyposażono w 6-warstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy.

Łatwe zarządzanie

MiVue Manager to multimedialna platforma do obsługi materiałów zebranych przez wideorejestrator, za pomocą komputera. Filmy i zdjęcia są w przejrzysty sposób posortowane według dat. Oglądając nagrane filmy możemy jednocześnie śledzić widoczny na dole ekranu zapis z czujnika wstrząsów. Tutaj dokładnie zobaczymy, jak silne wstrząsy oddziaływały na samochód, na które jego części, a także z jakiego kierunku nadchodziły.

- Aplikacja jest też zintegrowana z portalami społecznościowymi - komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager z MiTAC Europe, oddział w Polsce - Bezpośrednio z MiVue Managera możemy wgrać materiały na YouTube lub na Facebooka. Dzielenie się filmami i zdjęciami jest proste i intuicyjne - dodaje.

Rozwiązanie dla bezpieczeństwa

Wraz z rozpoczęciem zimy i trudnymi warunkami na drodze dane zbierane przez rejestrator mogą okazać się nieocenione. Potencjalnie taki materiał może pomóc podczas rozwiązywania spornych kwestii w momencie ustalania sprawcy wypadku, a także przy likwidacji szkody z ubezpieczenia sprawcy.

- _ Nagranie, w odróżnieniu od ludzkiej pamięci, nie traci wyrazistości wraz z upływem czasu, nie jest podatne na sugestie _ - mówi Piotr Dyszlewicz, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii. - _ Może również pomóc odtworzyć szczegóły, pozornie nieistotne detale, których nie dostrzegli naoczni świadkowie, a które bywają kluczowe w procesie ustalania odpowiedzialności za zdarzenie _ - dodaje.

Wideorejestratory są popularnymi urządzeniami na świecie. Dzięki nim kierowcy mogą również nagrywać filmy ze swoich ulubionych tras czy podróży. Idealnie nadają się, by stworzyć wideo pamiątkę z wyjazdu w piękne góry, nad jezioro czy na wybrzeże. Na filmie można również zarejestrować nietypowe zdarzenia na drodze, by potem podzielić się nimi z przyjaciółmi.

Mio MiVue 33. oraz Mio MiVue 358 będą dostępne w sprzedaży od początku grudnia 2012. Sugerowane ceny detaliczne urządzeń to odpowiednio 355 zł oraz 459 zł.

Działanie nowego wideorejestratora Mio możecie zobaczyć na filmie przygotowanym przez producenta:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)