Milionerzy: pytanie o Puchar Stanleya warte 125 tys. zł. Jak poradził sobie uczestnik?

Milionerzy: pytanie o Puchar Stanleya warte 125 tys. zł. Jak poradził sobie uczestnik?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN

31.07.2019 07:33

W ostatnim odcinku programu "Milionerzy" uczestnik usłyszał pytanie o Puchar Stanleya. Jak uczestnik poradził sobie z odpowiedzią na pytanie, które warte było 125 tys. zł?

Pan Mikołaj przyszedł do programu bardzo pewny siebie. Wcześniej w mediach społecznościowych przyznał, że zamierza być trzecim milionerem w historii programu. I faktycznie pierwsze pytania nie sprawiły mu większej trudności.

Wątpliwości pojawiły się przy pytaniu za 20 tys. zł, ale poradził sobie nie wykorzystując koła ratunkowego. Większe trudności sprawiło pytanie za 125 tys. złotych.
Komu śni się Puchar Stanleya?

  • szachiście
  • hokeiście
  • tenisiście
  • dżokejowi

Uczestnik wahał się pomiędzy dwoma odpowiedziami i myślał nad skorzystaniem z koła ratunkowego "pół na pół". Jednak ostatecznie zdecydował się zaryzykować i wskazał odpowiedź B, co okazało się słuszną decyzją.

Puchar Stanleya - marzenie hokeistów

Puchar Stanleya jest przyznawany od 1893 roku, jako przechodnie trofeum amerykańsko-kanadyjskiej ligi hokejowej NHL (National Hockey League). Puchar został ufundowany przez brytyjskiego polityka lorda Fredericka Stanleya w 1892 r, który sprawował funkcję gubernatora generalnego Kanady. Puchar Stanleya waży 14,5 kg i ma 89,5 cm wysokości. Najczęściej jest w rękach kanadyjskiej drużyny Canadiens de Montreal.

Kolejne pytania pan Mikołaj usłyszy w dzisiejszym odcinku programu "Milionerzy", a każdy może spróbować swoich sił w grze mobilnej, którą pobierzecie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)