Milionerzy: czym jest paruzja? Pytanie za 75 tys zł. Uczestnik musiał skorzystać z koła ratunkowego

Milionerzy: czym jest paruzja? Pytanie za 75 tys zł. Uczestnik musiał skorzystać z koła ratunkowego

Milionerzy: czym jest paruzja? Pytanie za 75 tys zł. Uczestnik musiał skorzystać z koła ratunkowego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
08.10.2019 07:29

Pytanie o to, czym jest paruzja, warte było w ostatnim odcinku "Milionerów" 75 tysięcy złotych. Gracz musiał wykorzystać ostatnie koło ratunkowe. Sprawdźcie, czy udało mu się zaznaczyć poprawną odpowiedź.

Nikodem Likus rozpoczął wczorajszą grę mając już na koncie 10 tysięcy złotych. Zanim dotarł do pytania, czym jest paruzja wykorzystał już dwa koła ratunkowe. Z trzeciego musiał skorzystać przy pytaniu o 75 tysięcy złotych, które brzmiało:
Paruzja to:

  • odzysk metali ze złomu
  • wielokrotne użycie jednorazówek
  • ponowne przyjście Chrystusa
  • zastosowanie pary wodnej

Uczestnik skorzystał z pomocy publiczności, która w ponad 40 proc. postawiła na odpowiedź D - zastosowanie pary wodnej. Pan Nikodem zdecydował się zaufać ankietowanym, co niestety okazało się błędem. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest C.

Paruzja to według Nowego Testamentu oznacza zapowiadany przez proroków powrót Chrystusa na świat w chwale pod koniec dziejów, jako triumfatora nad złem, wskrzesiciela umarłych i sędziego świata.. Inaczej nazywany również Dniem Pańskim czy Drugim Przyjściem (z gr. παρουσία, obecność, przyjście, pojawienie się).

Uczestnik zakończył program wygrywając gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych. Wy możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)