Miele M Touch - sprzęt AGD z ekranami jak w smartfonach

Miele M Touch - sprzęt AGD z ekranami jak w smartfonach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.05.2013 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z nową generacją 6000 firma Miele wprowadziła rozwiązanie w postaci dotykowego wyświetlacza M Touch. Dzięki niemu sterowanie urządzeniem jest podobne do obsługi smartfonów lub tabletów.

Dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji i ustawień mamy podany na dotykowym wyświetlaczu. System komunikatów i ikon jest tak przemyślany, aby nie sprawiać problemów osobom dotychczas nie mających doświadczenia z panelami dotykowymi. Wyświetlacz TFT uzupełnia jeszcze specjalna strefa szybkiego wyboru zlokalizowana pod panelem sterowania. To rozwiązanie oparte na sensorowych przyciskach daje możliwość szybszego skorzystania z najważniejszych funkcji właściwych dla danego urządzenia po dotknięciu odpowiedniej ikony.

W stanie czuwania wyświetlacze pokazują aktualną godzinę: białe cyfry na czarnym tle (także w formacie "analogowym"). Menu utrzymane jest w odcieniach szarości, jaskrawe barwy pojawiają się wtedy, gdy dokonamy wyboru funkcji - potwierdzenie następuje poprzez zmianę koloru ikony. Także istotne informacje dotyczące pracy urządzeń - wyjaśnienia, wskazówki i komunikaty w języku polskim - wyświetlane są w kolorze. Nowe sterowanie pozwala ponadto na personalizację: możemy zapisywać własne profile (w przypadku ekspresów oznacza to np. możliwość parzenia dopasowanych do różnych preferencji domowników rodzajów kawy) lub tworzyć całe programy pieczenia w piekarnikach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Producent zapewnia, że M Touch dopracowano pod względem czułości, w kuchni przecież nie zawsze mamy czyste ręce. Z racji "służby w trudnych warunkach" M Touch ma być odporny na działanie wysokich i niskich temperatur -dzięki temu pracuje też w piekarnikach z funkcją pirolizy, gdy emisja ciepła jest długotrwała i szczególnie intensywna.

Wyświetlacze wraz z całą elektroniką opracowane zostały przez inżynierów Miele i produkowane są we własnych fabrykach firmy.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)