Miele KWT 6832 SGS - chłodziarka dla zamożnych koneserów win

Miele KWT 6832 SGS - chłodziarka dla zamożnych koneserów win
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.11.2012 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest elegancka, ekonomiczna, wszechstronna i ... droga. Nowa chłodziarka na wino Miele KWT 6832 SGS ucieszy wielbicieli win i miłośników wyrafinowanego designu. Stać na nią będzie jednak tylko nielicznych.

Grecki poeta Alcaeus twierdził, że w winie leży prawda –. „In vino veritas”. Być może tak, ale przekonać się można o tym tylko wtedy, kiedy wino przechowywane jest w odpowiednich warunkach. Decydującą rolę odgrywa stała, określona dla danego rodzaju wina temperatura, bezwonne otoczenie oraz brak jakichkolwiek wstrząsów i wibracji. Inżynierowie Miele zaprojektowali nowy model chłodziarki na wino KWT 6832 SGS z zestawem sommelierskim, która ma spełnić oczekiwania wymagających koneserów.

Aktywny filtr węglowy dba o jakość powietrza wewnątrz urządzenia, a specjalnie zaprojektowany kompresor ma zapewniać stabilną pracę. Zestaw sommelierski znajdujący się w wyposażeniu tego modelu składa się z kilku akcesoriów. W przygotowaniu do serwowania wina pomoże specjalny stojak - dekanter, utrzymujący butelkę w nachyleniu, dzięki czemu wino może być dekantowane bezpośrednio w chłodziarce. Osad znajdujący się w winie powoli spływa na dno butelki i pozostaje tam podczas przelewania wina do karafki. Drewniany, wewnętrzny stojak na kieliszki ma nie tylko wyglądać - schłodzone szkło pozwala na serwowanie białego i musującego wina w odpowiedniej dla niego temperaturze. Otwartą butelkę wina możemy bezpiecznie umieścić w regulowanej przegródce „ConvinoBox”. Zawsze pod ręką znajdują się również najpotrzebniejsze akcesoria każdego winomana, czyli nożyk oraz korkociąg.

Pojemność KWT 683. SGS wynosi 505 litrów. Zmieścimy w niej 178 butelek wina, czyli o 35 więcej niż w poprzednich modelach. Wewnątrz, na 13 poziomach, możemy ustawić trzy oddzielnie kontrolowane strefy temperaturowe. Dotykowy panel sterowania Miele ma zapewniać łatwą obsługę i regulację temperatury z dokładnością do 1°C.

Szklane drzwi wyposażone zostały w filtr UV, a dzięki amortyzatorom SoftClose mają zamykać się cicho i łagodnie. Urządzenie można przystosować do swoich preferencji: każda z 1. wykonanych z drewna bukowego półek jest na tyle głęboka, aby pomieścić dwa rzędy butelek. Ponadto, dzięki Flexiframe, można dopasować półki do rodzaju przechowywanych butelek - dzięki temu rozwiązaniu w winiarce zmieszczą się butelki o różnych kształtach i rozmiarach. Aby utworzyć większą przestrzeń w określonej strefie temperatury, wystarczy usunąć drewniany stelaż.

KWT 6832 SGS - dane techniczne:

- Klasa efektywności energetycznej A+
- Roczne zużycie energii: 245 kWh
- Zużycie energii w czasie 24h: 0,67 kWh
- Pojemność netto: 505 l, max 178 butelki (0,75 l Bordeaux) bez rusztów dekoracyjnych
- Zakres temperatur: +5 do +20°C
- Oświetlenie wnętrza LED
- Głośność: 38 dB (A) re 1 pw
- Klasa klimatyczna: SN-ST
- Wymiary: Wys. 19. cm, szer. 70 cm, głęb. 74,5 cm

Cena: 24 900 złotych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)