Microsoft zmodyfikuje Vistę

Microsoft zmodyfikuje Vistę

20.06.2007 15:00, aktual.: 21.06.2007 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigant z Redmond zgodził się wprowadzić do swojego najnowszego systemu operacyjnego pewne zmiany w związku z zarzutem, iż wbudowana w Vistę wyszukiwarka stawia producentów wyszukiwarek desktopowych w gorszej pozycji.

W grudniu ubiegłego roku firma Google złożyła w Departamencie Sprawiedliwości USA skargę na Microsoft, który wyposażając Vistę w wyszukiwarkę miał naruszyć przepisy antymonopolowe ( klienci korzystający z modułu systemowego nie czują potrzeby używania rozwiązań firm trzecich ). Gigant z Redmond określił te zarzuty jako "bezpodstawne".

Obecna w Viście wyszukiwarka, dostępna np. w menu Start ( pasek z napisem "Rozpocznij wyszukiwanie" ) pozwala np. na uruchomienie aplikacji po wpisaniu jej nazwy w polu wyszukiwania.

Microsoft w porozumieniu z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości i 17 prokuratorami stanowymi zgodził się jednak wbudować w swój najnowszy OS opcję umożliwiającą wybór domyślnej wyszukiwarki. W obrębie menu Start i przeglądarki Internet Explorer ( również wyposażonej w wyszukiwarkę ) umieszczone zostaną linki, ułatwiające wybór domyślnego mechanizmu wyszukiwania.

Zmiany zostaną wprowadzone w Service Packu do Visty ( producent przewiduje, iż testowa wersja SP1 będzie gotowa jeszcze w tym roku ). Firma zadeklarowała także, iż producentom konkurencyjnych rozwiązań dostarczy informacji niezbędnych do optymalizacji lokalnych wyszukiwarek na potrzeby Visty.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)