Microsoft zmodyfikuje Vistę

Microsoft zmodyfikuje Vistę
20.06.2007 15:00
Microsoft zmodyfikuje Vistę

Gigant z Redmond zgodził się wprowadzić do swojego najnowszego systemu operacyjnego pewne zmiany w związku z zarzutem, iż wbudowana w Vistę wyszukiwarka stawia producentów wyszukiwarek desktopowych w gorszej pozycji.

W grudniu ubiegłego roku firma Google złożyła w Departamencie Sprawiedliwości USA skargę na Microsoft, który wyposażając Vistę w wyszukiwarkę miał naruszyć przepisy antymonopolowe ( klienci korzystający z modułu systemowego nie czują potrzeby używania rozwiązań firm trzecich ). Gigant z Redmond określił te zarzuty jako "bezpodstawne".

Obecna w Viście wyszukiwarka, dostępna np. w menu Start ( pasek z napisem "Rozpocznij wyszukiwanie" ) pozwala np. na uruchomienie aplikacji po wpisaniu jej nazwy w polu wyszukiwania.

Microsoft w porozumieniu z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości i 17 prokuratorami stanowymi zgodził się jednak wbudować w swój najnowszy OS opcję umożliwiającą wybór domyślnej wyszukiwarki. W obrębie menu Start i przeglądarki Internet Explorer ( również wyposażonej w wyszukiwarkę ) umieszczone zostaną linki, ułatwiające wybór domyślnego mechanizmu wyszukiwania.

Zmiany zostaną wprowadzone w Service Packu do Visty ( producent przewiduje, iż testowa wersja SP1 będzie gotowa jeszcze w tym roku ). Firma zadeklarowała także, iż producentom konkurencyjnych rozwiązań dostarczy informacji niezbędnych do optymalizacji lokalnych wyszukiwarek na potrzeby Visty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)