Microsoft wymyślił holoportację

Microsoft wymyślił holoportację
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.03.2016 10:27, aktual.: 29.03.2016 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gogle HoloLens dla rzeczywistości rozszerzonej niedługo powinny pojawić się w sprzedaży. Prezentowane są też coraz to ciekawsze aplikacje, jak ten dość osobliwy komunikator.

Microsoft zaprezentował nową aplikację dla gogli HoloLens, która na razie znajduje się w fazie prototypu. Niestety, same gogle nie wystarczą aby ta działała, wymagany jest bowiem zestaw kamer 3D. W jakim celu? Owa aplikacja to bardzo nietypowy komunikator internetowy, dzięki któremu będziemy mogli rozmawiać z drugą osobą tak, jakby ta stała obok nas.

Aplikacja skanuje za pomocą posiadanych przez naszego rozmówcę kamer i prezentuje go w naszym polu widzenia dzięki technice holograficznej gogli HoloLens. Całość robi wrażenie, przypominając to, co do tej pory widzieliśmy tylko w filmach _ science-fiction _.

HoloLens działa pod kontrolą Windows 10 i nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Wersja nieukończona, przeznaczona wyłącznie dla programistów chcących testować swoje aplikacje na goglach, kosztuje trzy tysiące dolarów.

Zobaczcie gogle w działaniu:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szykuje się coś nowego w Windows

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)