Microsoft uruchamia Photosynth

Microsoft uruchamia Photosynth
Źródło zdjęć: © Microsoft

21.08.2008 16:01, aktual.: 25.08.2008 10:30

Innowacyjny projekt Microsoftu - Photosynth, który umożliwia odtwarzanie scen 3D na podstawie kolekcji zdjęć został wczoraj oddany w ręce użytkowników w finalnej postaci.

Photosynth został udostępniony w wersji beta półtora roku temu w postaci witryny sieci Web jako jeden z projektów opracowywanych przez Microsoft Live Labs. Niestety do tej pory użytkownicy nie mieli możliwości tworzenia własnych kolekcji. Interakcja z usługą ograniczała się jedynie do sposobności zobaczenia gotowych projektów przygotowanych przez Microsoft. Photosynth działał dotychczas bardzo wolno, kolekcje fotografii ładowały się długo, a program wolno reagował na wydawane polecenia użytkownika.

Obraz
© (fot. photosynth.net)

Microsoft uruchomił wczoraj witrynę Photosynth.com - http://photosynth.com/, która umożliwia ( w końcu! ) tworzenie własnych pokazów zdjęć i zapisywanie ich na serwerach Microsoftu, dając tym samym możliwość dzielenia się w ten sposób kolekcjami z innymi użytkownikami strony.

Przed rozpoczęciem procesu zabawy z Photosynth należy zainstalować oprogramowanie w postaci dodatku plug-in umożliwiającego interakcję z aplikacją poprzez przeglądarkę internetową oraz aplikacji pozwalającej tworzyć własne kolekcje. Photosynth uruchomić można jedynie w systemach Microsoftu: Windows XP z dodatkiem SP2 lub nowszym oraz Windows Vista. Pozostałe wymagania systemowe to minimum 256 MB pamięci operacyjnej ( zalecane 1 GB i więcej ) oraz karta graficzna z minimum 32 MB własnej pamięci wideo zgodna sprzętowo z DirectX 7 ( aplikacja działa także na niektórych modelach zgodnych z DirectX 6 ). Photosynth uruchomić można w następujących przeglądarkach: Internet Explorer 7, Mozilla Firefox 2 lub 3.

Więcej informacji: witryna Photosynth - http://photosynth.com/ ( j. ang. )

Pliki - TECH:

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)