Microsoft: tym razem sześć łat

Microsoft: tym razem sześć łat

Microsoft: tym razem sześć łat
06.07.2007 13:00

W najbliższy wtorek koncern z Redmond udostępni sześć zestawów poprawek dla swoich produktów. Wśród nich znajdą się "krytyczne" uaktualnienia dla systemu Windows oraz aplikacji MS Excel.

Z informacji dostarczonych przez koncern wynika, że najważniejsze patche usuną kilka luk z różnych wersji Windows ( m.in. XP, Vista oraz Server 2003 ) oraz z kilku wydań arkusza kalkulacyjnego Excel, wchodzącego w skład rodziny produktów MS Office.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie błędy zostaną załatane w powyższym oprogramowaniu - specjaliści sądzą jednak, że w przypadku Excela może chodzić o jedną z poważnych luk, wykorzystywaną już przez przestępców do atakowania użytkowników Windows ( atak taki zwykle polega na wysłaniu do użytkownika e-maila z załączonym plikiem .xls - jego otwarcie powoduje zainfekowanie systemu złośliwym kodem ). Sugeruje to fakt, iż uaktualnienie zostało uznane za "krytyczne" - Microsoft oznacza w ten sposób poprawki usuwające błędy pozwalające na zaatakowanie komputera przy minimalnym udziale użytkownika.

W lipcowym zestawie uaktualnień Microsoftu znajdą się także trzy mniej istotne poprawki - czyli patche dla systemów Windows Vista oraz XP SP2, a także łatka usuwająca lukę w zabezpieczeniach aplikacji MS Publisher 2007.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)