Microsoft szykuje 10 fałszywych aktualizacji dla Windows 7

Microsoft szykuje 10 fałszywych aktualizacji dla Windows 7

Microsoft szykuje 10 fałszywych aktualizacji dla Windows 7
11.05.2009 18:00, aktualizacja: 12.05.2009 10:37

Jutro użytkownikom systemu Windows 7 Release Candidate Microsoft dostarczy pierwsze z dziesięciu fałszywych uaktualnień. Posłużą one do przetestowania odpowiedzialnego za nie mechanizmu.

Osoby, które korzystają z udostępnionego 4 maja systemu Windows 7 RC, otrzymają jutro pierwsze fałszywe uaktualnienia mające na celu przetestowanie odpowiedzialnego za ich przeprowadzanie mechanizmu. Będzie ich w sumie dziesięć, żadna nie dostarczy usprawnień, lecz zamieni istniejące pliki ich dokładnymi kopiami.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza tego typu akcja Microsoftu. W lutym podobnie testowana była wersja beta najnowszego systemu. Wówczas jednak fałszywych uaktualnień było pięć. Obecne różnią się od nich tym, że wiele będzie się instalować automatycznie.

Jedna z nowych aktualizacji będzie również testować nowy system powiadomień. Microsoft tłumaczy, że jej zadaniem jest "_ dostarczanie szczegółowych informacji na temat dostępnych aktualizacji, które muszą być zainstalowane ręcznie _". Użytkownicy Windows 7 RC otrzymają przypomnienie o konieczności jej ręcznego zainstalowania, a także szereg informacji z nią związanych.

Obraz

Rezygnacja z testu

Aby z niego zrezygnować, należy w panelu kontrolnym Windows Update ustawić dowolną inną opcję niż zalecana "Install updaes automatically" ( "Instaluj aktualizacje automatycznie" ). Następnie wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy każdą z fałszywych aktualizacji, która się pojawi i wybrać "Hide update" ( "Ukryj aktualizacje" ), aby usunąć je z listy.

Microsoft udostępnił już w czwartek jedną aktualizację usuwającą poważny błąd ( mógł on się przyczynić do uszkadzania aplikacji lub ich nieprawidłowej instalacji ), który prześliznął się niezauważony w fazie testów. Patch powinien być już zainstalowany na komputerach z Windows 7 RC, które mają ustawione automatyczne aktualizacje.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)