Microsoft składa apelację: pozwólcie sprzedawać Worda

Microsoft składa apelację: pozwólcie sprzedawać Worda

Microsoft składa apelację: pozwólcie sprzedawać Worda
Źródło zdjęć: © Microsoft
19.08.2009 13:00, aktualizacja: 20.08.2009 11:56

Microsoft złożył do amerykańskiego sądu apelacyjnego w Waszyngtonie apelację, w której poprosił o wstrzymanie zakazu sprzedaży i importu edytora tekstu Word na terenie Stanów Zjednoczonych oraz ponowne rozpatrzenie wyroku sądu okręgowego stanu Teksas

Microsoft złożył apelację do United States Court of Appeals for the Federal Circuit tydzień po tym, jak sąd okręgowy w stanie Teksas zadecydował, że firma ma 6. dni na wstrzymanie sprzedaży Worda na terenie Stanów Zjednoczonych.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Pozew o naruszenie przez Microsoft prawa patentowego został złożony w 200. toku przez kanadyjską firmę i4i. Prawnicy spółki twierdzili, że Microsoft naruszył patent na technologię umożliwiającą użytkownikowi manipulowanie architekturą i zawartością dokumentów, który i4i patent uzyskała w 1998 roku. Batalia na sali sądowej dotychczas oznaczała dla Microsoftu nakaz zapłacenia ponad 240 mln dolarów kary i wypłacenia 37 mln dolarów rekompensaty dla i4i. Sprawę szerzej opisaliśmy w artykule "Sprzedaż MS Worda zakazana w USA.

Prawnicy i4. obecnie domagają się całkowitego zakazu sprzedaży programu Word, który oferuje możliwości niestandardowego formatowania dokumentów XML. Warto zaznaczyć, że chodzi tu zarówno o wersję Word 2003, jak i Word 2007.
"I4. spodziewało się apelacji, jednak zamierza walczyć o poszanowanie swojego patentu" - powiedział Loudon Owen, rzecznik i4i.

Microsoft ma zupełnie inne zdanie na ten temat. "Podobne pozwy nie są niczym nowym w sprawach patentowych. Jesteśmy pewni, że apelacja przyniesie skutek. Wierzymy, że dostarczone dowody wskazują iż nie złamaliśmy prawa, a patent i4i jest nieprawomocny" - powiedział Kevin Kutz, rzecznik Microsoftu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)