Microsoft przyznaje logo "Compatible with Windows 7"

Microsoft przyznaje logo "Compatible with Windows 7"
Źródło zdjęć: © IDG.pl

01.10.2009 00:30, aktual.: 01.10.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft rozpoczął proces przyznawania producentom komputerów logo z napisem "Compatible with Windows 7". Ma ono gwarantować, że posiadające je urządzenie "spełnia standardy kompatybilności i niezawodności przyjęte przez Microsoft dla systemu Windows 7". Czy jednak gigant z Redmond wyciągnął wnioski z wpadki jaką zaliczył podczas kampanii "Windows Vista Capable"?

Windows Vista Capable - wpadka Microsoftu

Przypomnijmy, że kampania marketingowa Vista Capable znalazła swój finał w sądzie. W złożonym pozwie zarzucono firmie Microsoft, że akcja promocyjna komputerów sprzedawanych z Windows XP wprowadzała konsumentów w błąd. Maszyny opatrzone logo "Designed for Windows XP. Vista Capable" nie były bowiem w stanie obsłużyć niektórych zaawansowanych funkcji Visty (np. interfejsu Aero). Dodatkowo, zdaniem oskarżycieli, gigant z Redmond swoim działaniem przyczynił się do sztucznego zawyżenia cen komputerów dostępnych na rynku.

"Compatible with Windows 7"

Microsoft twierdzi, że każdy komputer dysponujący logo będzie zdolny do pracy z wszystkimi wersjami Windows 7 oraz, że "zostanie on dokładnie sprawdzony, aby zminimalizować ilość błędów, zawieszeń i restartów, których może doświadczyć użytkownik".

Warto na koniec dodać, że wedle wcześniejszych deklaracji giganta z Redmond, z Windows 7 powinny sobie poradzić komputery, które poprawnie pracowały pod kontrolą bardziej rozbudowanych wersji Windows Vista.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)